O kocie, co chodzi własnymi drogami i o psie, który własnych dróg nie szuka

Kultura, Gdańsk

Data 18.02.2017 00:00-07.05.2017 00:00
Miejsce Spichlerz Opacki
Adres Cystersów 19
Miejscowość Gdańsk
Bilety normalny 8 zł, ulgowy 4 zł

Niewiele zwierząt nawiązało z człowiekiem tak wyjątkowe i różnorodne relacje, jak pies i kot. Dlaczego ich związek z człowiekiem jest tak wyjątkowy? Wielu z nas traktuje swoich pupili jak członków rodziny, ale czy zawsze tak było? W jaki sposób zwierzęta odwzajemniają nasze uczucia?

Wystawa "O kocie, co chodzi własnymi drogami i o psie, który własnych dróg nie szuka" odpowiada na te pytania. Pokazuje bowiem nasze wzajemne relacje, zmiany zachodzące na przestrzenie wieków w postrzeganiu i traktowaniu zwierząt w różnych kulturach. a to wszystko w szerokim kontekście historycznym, obyczajowym , wierzeniowym. Historia tego związku jest niezwykle ciekawa i obfituje w zaskakujące zdarzenia. Podczas wystawy zostaną pokazane wizerunki kotów i psów w sztuce, literaturze, folklorze. Najmłodsi odbiorcy poznają bohaterów słynnych seriali, należących już do klasyki filmów animowanych, mianowicie psa Reksia i kota Filemona.

Wystawa ma charakter interaktywny. W czasie jej trwania odbędzie się cykl spotkań (w tym z udziałem zwierząt), warsztaty, lekcje muzealne, powiązane tematycznie z prezentowaną ekspozycją. Ofertę kierowana jest do wszelkich grup wiekowych.

Godziny otwarcia: wtorek-piątek: 9:00-16:00, sobota-niedziela: 10:00-17:00