Tuwim dla dzieci

Filmy, Wejherowo

Data 21.02.2017 11:00
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Adres Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety uczniowskie 19 zł, normalne 29 zł

Koncert TUWIM DLA DZIECI jest przedstawieniem, w którym obok muzyki najważniejsze jest słowo. Tą realizacją twórcy pragną oddać hołd wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i wrażliwość społeczną wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Bogata i różnorodna twórczość Juliana Tuwima stanowi atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Jego poezja jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Piękne wiersze, które napisał Julian Tuwim pobudzą wyobraźnię każdego dziecka.

W sumie czwórka Renia Gosławska, Katarzyna Wojasińska, Julia Zacharek i Krzysztof Kowalski wykonuje na scenie 20 utworów Juliana Tuwima, większość z muzyką, graną "na żywo" przez Gosławską na fortepianie. Są wśród nich prawdziwe szlagiery (finałowa "Lokomotywa", "Okulary" czy "Rzepka") i utwory nieco mniej znane (jak wspomniany "Pstryk") (trojmiasto.pl)

"Tuwim dla dzieci" to udana propozycja dla najmłodszych, gdzie one same bawią dobrze, a rodzice mogą z satysfakcją stwierdzić, że Teatr Muzyczny po raz kolejny spełnił rolę interesującego edukatora artystycznego, niezastąpionego w kreatywnym kształtowaniu małego odbiorcy. (Gazeta Świętojańska)

"Tuwima dla dzieci" polecamy szczególnie dla najmłodszych w wieku od 3 do 7 lat , choć i dorośli bawić się będą doskonale doskonale. Tuwim w reżyserii Szyca to gwarancja doskonałej zabawy, w której dzieci biorą aktywny udział. A na interakcję ze strony dzieciaków nie trzeba długo czekać! (Wirtualna Polska)

Zobacz fragment spektaklu