Matka Polka Słuchająca

Kultura, Gdańsk

Data 16.02.2017 18:00
Miejsce Empik Galeria Bałtycka
Miejscowość Gdańsk

18 bohaterów, 18 rozmów o rodzicielstwie. Kiedyś na antenie radiowej Trójki, dziś w książce Joanny Mielewczyk „Matka Polka Feministka” (Wydawnictwo Poznańskie). Autorka zebrała wspomnienia swoich słuchaczy i zamieściła w fascynującej opowieści o rodzicach i ich dzieciach. Spotka się z czytelnikami 16 lutego w salonie Empik Galeria Bałtycka w Gdańsku.

Bohaterowie rozmów Joanny Mielewczyk nie opowiadali prostych historii. Często dotyczyły braku szans na naturalne poczęcie, walki o życie własnego dziecka, czy trudnego macierzyństwa. Gdyby opisać je jednym słowem, pewnie byłoby to: emocje. To właśnie one trafiają do czytelnika od pierwszej strony „Matki Polki Feministki”. Autorka po miesiącach, czasem latach sprawdza co słychać u jej rozmówców. Mielewczyk nikogo nie ocenia i tworzy publikację ponad podziałami. Przytoczone historie to idealny pretekst do przewartościowania wielu codziennych spraw.

Joanna Mielewczyk – przez 12 lat była dziennikarką radiowej Trójki, w której prowadziła m.in. audycje „Matka Polka Feministka” czy „Seks nasz powszedni”. Aktualnie jest blogerką oraz pisarką.

16 lutego, godz. 18:00 Empik Galeria Bałtycka Gdańsk, al. Grunwaldzka 141