Bednarek - koncert

Koncerty, Gdynia

Data 19.02.2017 20:00
Miejsce Klub Pokład
Adres al. Jana Pawła II 11
Miejscowość Gdynia
Bilety 50 zł, w przedsprzedaży 40 zł

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin, która powstała w 2008 roku. Od samego początku kapela dużo koncertowała, brała udział w wielu festiwalach, na których sięgała po liczne nagrody. Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięczała swojego frontmanowi, Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w programie Mam talent! To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu zatytułowany Szanuj (2010 r.), stał się prawdziwym bestsellerem. W dwa miesiące osiągnął status podwójnej platyny.

BEDNAREK ma na swoim koncie występu na Festiwalu w Ostródzie, Przystanku Woodstock, w Jarocinie czy na sopockich Top trendach. Gościł na Wyspach, odwiedził również Stany Zjednoczone. Występu na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością...

W 2011 młodzi muzycy wyruszyli w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, a następnie spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley'a Tuff Gong., w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reagae. W nagraniach wzięli udział, m. in. Capleton. Steve Newland z Rootz Undrerground czy saksofonista Dean Fraser. W czerwcu 2011 roku ukazała się epoka o wymownym tytule Jamaican Trip, na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film dvd z pobytu z Wielką Wodą.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami rozpoczął pracę nad nową płytą formacji BEDNAREK. Krążek Jestem pojawił się w sprzedaży w listopadzie, pochodzą z niego takie utwory, jak Jestem sobą..., Think About Tomorrow, nastrojowa Cisza czy własna wersja starego przeboju Marka Grechuty Dni, których nie znamy.

W czerwcu 2015 r. ukazała się druga studyjna płyta, pod szyldem BEDNAREK, zatytułowana Oddycham, którego część materiału została zarejestrowana na Jamajce. Ponownie na albumie gościnnie wystąpiło kilku znamienitych muzyków, m. in. sekcja dęta Deana Fraser'a z Kingston na Jamajce, Junior Kelly czy Alborosie. Z polskich wykonawców na szczególną uwagę zasługuje udział skrzypka, Michała Jelonka, który znakomicie wkomponował się w stylistykę reggae...