Obchody Dnia Chorego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

Kultura, Wejherowo

Data 10.02.2017 17:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna
Adres Kaszubska 14
Miejscowość Wejherowo

11 lutego cały świat obchodzi ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Międzynarodowy Dzień Chorego. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, tradycyjnie już, pragnie się włączyć się w jego obchody i wspomóc Hospicjum Domowe pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie.

W tym roku bibliotekarze przygotowali kilka możliwości udziału w projekcie. Pierwszą z nich stworzą aukcje charytatywne "Promień Nadziei", które odbędą się na fanpage'u biblioteki na Facebooku. Powstanie harmonogram licytacji, tak, by każdy zainteresowany miał możliwość wyboru przedmiotu lub voucheru, który chce zakupić. Inauguracja aukcji nastąpi 10 lutego

Drugą możliwością jest zakup biletu-cegiełki na organizowany 10. lutego o godz. 17:00 wieczór poetycko-muzyczny. Z krótkim programem artystycznym wystąpi Klaudia Schmidt oraz biblioteczna grupa teatralna "Errata". Tego dnia otwarta zostanie także wystawa fotografii Magdy Stankiewicz pt. "Ulotne chwile". Bilety-cegiełki do nabycia w siedzibie biblioteki przy ulicy Kaszubskiej 14.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz aukcji przekazany zostanie na Hospicjum Domowe pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego możemy pomóc tym, o których na co dzień nie pamiętamy. Udział w obchodach tego święta może zamieniać się w promień nadziei i czas ofiarowany tym, którzy stoją u schyłku swojego życia...