Gdynia zaprasza na 91. urodziny!

Imprezy klubowe, Gdynia

Data 04.02.2017 13:00-10.02.2017 00:00
Miejsce Gdynia Arena
Adres Kazimierza Górskiego 8
Miejscowość Gdynia

!0 lutego Gdynia świętuje przyznanie jej praw miejskich. W tym roku to 91. urodziny, których obchody rozpoczną się w pierwszy weekend lutego. Sobota dedykowana jest seniorom, a niedziela wszystkim mieszkańcom . Czeka nas propozycja aktywnych i twórczych działań.

SOBOTA (04.02) godz. 13:00 (wejście do Gdynia Arena od godz. 12:30)

Na seniorów czeka bogaty program rozrywkowy oraz ciesząca się wielkim powodzeniem w latach ubiegłych strefa zdrowia i urody. Przygotowano porady lekarzy, dietetyków spotkanie ze stylistką, wizażystką i strefę foto. Będzie można spotkać się z Jerzym Radosem, który opowie o projekcie filmowym "Gdynia. Moje miasto. Prawdziwe historie mają wielu autorów". Wstęp: obowiązują zaproszenia, które są do odbioru w Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni.

NIEDZIELA (05.02) godz. 10:00-kościół NMP przy ul. Świętojańskiej-uroczysta Msza św. w intencji miasta i mieszkańców

Tym razem zaproszeni są wszyscy mieszkańcy wraz z rodzinami. Będzie to okazja do tego, by wspólnie zanurzyć się w wirze kolorowych oraz konstruktywnych działań. W strefie warsztatowej będzie można spróbować swoich sił m.in jako konstruktor, projektant, operator drukarki 3D czy też twórca oryginalnej biżuterii. W niedzielę także urodzinowi goście zostaną zaproszeni na spotkanie z Jerzym Rodosem.

**Wstęp: obowiązują zaproszenia, które od 20. 01. 2017 r. dostępne będą do odbioru w: Gdynia CultureBox, ul. Świętojańska 30 Miejskiej Informacji Turystycznej, ul. 10 lutego 24 Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

Kulminacyjnym punktem programu obu dni będzie widowisko muzyczne "Musicalowe standardy" w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

PIĄTEK (10.02) Zostanie otworzona nowa wystawa stała Muzeum Miasta Gdyni "Gdynia-dzieło otwarte". Towarzyszyć temu będzie oprowadzenie kuratorskie oraz koncerty zespołów sceny alternatywnej: "Apteki" i "Pancernych Rowerów". Tego dnia do muzeum (ul. Zawiszy Czarnego 1) wstęp będzie wolny. Współautorami nowej propozycji są m.in. mieszkańcy i osoby związane z Gdynią.

11 i 12 lutego będzie sportowe wydarzenie-Bieg Urodzinowy. W sobotę wystartują maluchy, młodzież i uczestnicy marszu nordic walking. W niedzielę natomiast wystartują uczestnicy biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.