Nowy cykl WYKŁADÓW Z DOWODEM od lutego w Centrum Nauki EXPERYMENT

Inne, Gdynia

Data 19.02.2017 17:00
Miejsce Centrum Nauki EXPERYMENT, Aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia
Miejscowość Gdynia

Zapraszamy na zimowo - wiosenną odsłonę Wykładów z dowodem, cyklu spotkań popularnonaukowych skierowanych do dorosłych i starszej młodzieży, które od października 2016 r. poświęcamy tematyce zdrowia.

W kolejnych miesiącach spotkamy się z przedstawicielami świata nauki, kótrych obszar badań dotyczy tematyki zdrowia. Harmonogram wykładów:

19 lutego 2017

"Chemia piękna - dowiedz się więcej o kosmetykach, których używasz", prowadzenie dr hab. Beata Dorota Grobelna, prof. UG, kierownik Pracowni Chemii i Analityki Kosmetyków Wydziału Chemii UG; Prodziekan ds. Kształcenia i Rozwoju Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

19 marca 2017 "Jak oswoić dentystę - o profilaktyce i nie tylko", prowadzenie lek. dent. Bogusława Wiese-Drożdżal, praktyk, popularyzatorka zdrowego trybu życia.

23 kwietnia 2017 „Kleszcze - śmiercionośni krwiopijcy czy niewinni tragarze?”, prowadzenie: dr inż. Anna Wierzbicka z Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, finalistka konkursu FameLab Poland 2016 na najbardziej wygadanych naukowców w Polsce.

Wszystkie wykłady odbędą się w Sali Kinowej, obok kasy CN EXPERYMENT o godzinie 17.00. Czas trwania wykładu to godzina zegarowa (45 minut prelekcji + kwadrans na ewentualne pytania do naukowca).

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje na temat każdego wykładu będą cyklicznie publikowane na stronie experyment.gdynia.pl.