Zdobywca dwóch biegunów w Gdańsku | Premiera książki "Trzeci Biegun"

Książki, Gdańsk

Data 13.12.2016 18:00
Miejsce Galeria Bałtycka Empik
Adres Al. Grunwaldzka 141
Miejscowość Gdańsk

Marek Kamiński, człowiek który zdobył obydwa bieguny, powraca z nową książką. „Trzeci Biegun” (Agora) to zapis ponad studniowej podróży legendarnym szlakiem św. Jakuba. Tę wyprawę autor nazywa „najważniejszą w życiu podróżą w głąb siebie”. Pisarz spotka się z czytelnikami 13 grudnia w salonie Empik Galeria Bałtycka w Gdańsku.

Kamiński odbył pieszą wyprawę z Kaliningradu do Santiago de Compostela. W 119 dni odwiedził sześć państw i przeszedł około 3900 kilometrów. Tym razem celem nie był ekstremalny sportowy wyczyn, a podróż „szlakiem wartości”. „Najtrudniejsza i najdłuższa była w tej pielgrzymce droga do własnego serca, do poznania samego siebie” – opowiadał potem Kamiński. „Trzeci biegun” to poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości na szlaku, wokół którego rodziło się oblicze współczesnej Europy.

Marek Kamiński – polski polarnik i podróżnik. Poza zdobyciem dwóch biegunów, wspiął się na Mont Blanc, Kilimandżaro i przeszedł Pustynię Gibsona w Australii. Studiował filozofię oraz fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest założycielem Instytutu Marka Kamińskiego i Fundacji Marka Kamińskiego. Włada kilkoma językami obcymi.

13 grudnia, godz. 18:00 Empik Galeria Bałtycka Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141