Koncert - Romek Puchowski

Koncerty, Gdynia

Data 15.12.2016 19:30
Miejsce Blues Club
Adres ul. Portowa 9
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł, ulgowy 15 zł

Romek Puchowski - wokalista, gitarzysta, gra na dobro, gitarze akustycznej, basowej, miłośnik techniki slide, kompozytor, autor tekstów. Debiutował w połowie lat 80-tych. Grał na wszystkich ważnych festiwalach bluesowych w Polsce. Jako jedyny bluesman brał udział w ogólnopolskim projekcie koncertowym "MISTRZOWIE GITARY" prezentującym najwybitniejszych Polskich gitarzystów. Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą.

Na swoich solowych koncertach prezentuje dynamiczny, żywiołowy show. W jego interpretacjach bluesowej klasyki słychać z jednej strony humor, czasem pastisz, z drugiej głęboki szacunek dla tradycji poparty rzetelną znajomością tematu. Puchowski latami studiował z płyt grę m.in. Roberta Johnsona, Blind Willie Johnsona, Mississippi John Hurta. W połowie lat 90-tych zaczął koncertować ze swoim mistrzem - wirtuozem gitary z Nowego Yorku Nickiem Katzmanem. Zagrał dziesiątki koncertów z wirtuozem harmonijki i wokalistą - Keithem Dunnem z Bostonu.

Współpracował z wieloma znakomitościami, oprócz w/w są wśród nich m.in. Henry Heggen, Paul Orta, Doug Jay, Michael Maass, Peter Krause, Adam Wendt. Najważniejsze aktualne projekty to m.in. Roman Puchowski Solo, międzynarodowy "European Folk Blues Special", oraz autorski, multimedialny projekt Von Zeit.

"...Roman Puchowski, profesor warsztatów i autor Gibu, od lat zgłębiający tajniki fingerpicking i slide zaprezentował się w stylowym repertuarze Mississippi John Hurta i Roberta Johnsona. Fascynujące brzmienie gitary Dobro i niski, coraz bardziej "czarny" głos R. Puchowskiego stawiają go w ścisłej czołówce tego typu wykonawców w Polsce." - Gitara i Bas, GITAROWY TOP