The Meteors

Koncerty, Gdynia

Data 10.12.2016 20:00
Miejsce Klub Muzyczny "Ucho"
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety przedsprzedaż 55 zł

The Meteors powstali w 1980 roku jako reakcja na harmonię rockabilly lat 50. Mark Robertson, Nigel Lewis i P. Paul Fenech postanowili przełamać ją sporą porcją punk rocka i dzięki temu ustanowili zupełnie nowy muzyczny kierunek. Tematyką ich tekstów stały się więc nie lekkostrawne treści w rodzaju "wielkich, zielonych samochodów", a raczej wampiry i wędrówki po cmentarzach.

Muzycy całkowicie sprzeniewierzyli się rockabillowym standardom, prezentując surowe i wręcz garażowe brzmienie. P. Paul Fenech, Mark Robertson i Nigel Lewis wkrótce stali się popularni i obecni w mediach, które chętnie ochrzciły ich muzykę jako psychobilly. The Meteors zaczęli pojawiać się na okładkach tygodników muzycznych, nagrywali wywiady i występy radiowe dla takich legend jak John Peel. W 1982 roku rozpadł się oryginalny skład zespołu - Nigel Lewis i Mark Robertson zaczęli tworzyć swoje własne projekty, pozostawiając liderowi The Meteors wolną rękę w tym, jak powinno brzmieć psychobilly. Brzmienie, które wyrosło na unikalnej tożsamości zespołu, stało się rozpoznawalnym i międzynarodowym gatunkiem, który od ponad 30 lat rozwija się i znajduje swoich kontynuatorów na całym świecie.

"Doing The Lord's Work", wydany w 2002 roku, to ostatni album studyjny zespołu. Jak zawsze bezkompromisowy, zawiera wszelkie elementy, które od zawsze sprawiały, że The Meteors to swojego rodzaju niepodrabialna marka. Muzyka, którą tworzy P. Paul Fenech to mieszanka energetycznej gitary, brudnego brzmienia psychobilly i rock'n'rolla z dodatkiem mocnych, plujących żółcią tekstów. "Doing The Lord's Work" po raz kolejny dowodzi, że z wielką pewnością The Meteors nieśpieszno oddać koronę psychobilly swoim potencjalnym następcom, aspirującym na ich miejsce. O.T.M.A.P.P!

THE METEORS to: P. Paul Fenech - wokal, gitara Simon "The Prince" Linden - kontrabas Wolfgang "The Machine" Hoerdeman - perkusja

www.facebook.com/themeteorsofficial www.yendor71.com