Charytatywna Wystawa Choinek

Kultura, Gdańsk

Data 04.12.2016 10:00-05.01.2017 18:00
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

**Fundacja Hospicyjna oraz Fundacja Metropolia Dzieci mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Trójmiasta na trzecią edycję niezwykłej Charytatywnej Wystawy Choinek. Wystawę można bezpłatnie zwiedzać w dniach 4 grudnia 2016 - 5 stycznia 2017 w Parku Handlowym Matarnia, a od 10 grudnia 2016 do 5 stycznia 2017 w Centrum św. Jana w Gdańsku. ** Zaproszone firmy i instytucje wspólnie stworzą magiczną świąteczną wystawę drzewek choinkowych. Charytatywna Wystawa Choinek to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak darczyńcy Fundacji Hospicyjnej przedstawiają siebie. To świetny pomysł, by w okresie świątecznej gorączki zatrzymać się na chwilę i obejrzeć małe "dzieła sztuki".

Firma Polpharma zawiesiła na choince ozdoby przygotowane przez dzieci z elementów opakowań do leków. Warto się przyjrzeć, jak pomysłowe były dzieci, i zastanowić, z czego stworzyły ozdoby, bo na pierwszy rzut oka nie jest to wcale łatwe. Portal Trójmiasto.pl stworzył piękną i magiczną Panią Choinkę – elegancją, błyszczącą, zapraszającą gości, żeby zrobić sobie przy niej zdjęcie. Sklep Smyk wykorzystał pluszowe misia – niekwestionowanego zwycięzcę we wszystkich rankingach na najlepszą zabawkę wszechczasów. Mimo rozwoju techniki i pomysłowości twórców zabawek, dzieci zawsze będą chciały się przytulić do misia, i taka właśnie – puszysta i przytulaśna – jest choinka Smyka. Jedna choinka stoi wewnątrz galerii restauracyjnej – to choinka Fundacji Metropolia Dzieci. Warto do niej podejść z dziećmi, bo wewnątrz choinki, na półkach, stoją książki dla Małych Czytelników w różnym wieku. Choinka zaprasza dzieci do udziału w akcji „Z książką na start” i do odebrania w bibliotece bezpłatnej książki na dobry początek swojej przygody z książkami.

Warto dokładnie przyjrzeć się każdej choince. Na pierwszy rzut oka obwieszone zwykłymi bombkami, przy bliższym przyjrzeniu się można zauważyć wiele szczegółów, jak samochodziki, uśmiechnięte krówki czy Słoniki Tumbo.

Darowizny finansowe przekazane od Wystawców w całości zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku (ssaki medyczne, asystory kaszlu, przenośne pulsoksymetry oraz przenośny koncentrator tlenu). Pod stałą opieką Hospicjum znajduje się 33 nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci. Zapraszamy od 4 grudnia!