Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecon” w Wejherowie

Kultura, Wejherowo

Data 15.12.2016 13:00
Miejscowość Wejherowo

Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecon” rozpocznie się o godz. 13:00 w wejherowskim szpitalu, gdzie grupa rekonstruktorów Legion 501 spotka się z chorymi dziećmi. Otwarcie Zlotu będzie miało miejsce o godz. 15 przed wejherowskim Ratuszem, gdzie w „gwiezdnej” scenerii prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt powita uczestników zlotu.

Po odegraniu hymnu Imperium w pobliżu Pomnika Jakuba Wejhera wykonane zostanie zdjęcie uczestników zlotu, a po jego wykonaniu wszyscy przejdą do Filharmonii Kaszubskiej, która tego dnia zamieni się w odległą galaktykę. Głównym punktem tego dnia będą premierowe projekcje filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie ”, które rozpoczną się o 16.30 i 19.30. W Filharmonii Kaszubskiej przygotowano mnóstwo atrakcji dla miłośników tego filmu. Odbędzie się kiermasz książek, komiksów i pamiątek związanych z tematyką Gwiezdnych Wojen. Przygotowana została strefa zabawy m.in. malowanie twarzy postaci z Gwiezdnych Wojen i „Kącik malucha” oraz strefa gier – planszowych, fabularnych, konsoli. O godz. 21.30 rozpocznie się konkurs na najlepsze przebranie.

Jednocześnie w godz. 16.30-20.30 w sali konferencyjnej WCK odbywać się będą prelekcje i wykłady, a w godz. 18.45-22.15 przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o sadze Gwiezdnych Wojen. Zakończeniem zlotu będzie uroczyste wyjście Legionu 501 z Filharmonii oraz odegranie marszu imperialnego. Organizatorami są Urząd Miejski w Wejherowie i Fundacja Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza „Pro turris”.