Gminne obchody święta Odzyskania Niepodległości w Szemudzie

Sport, Gmina Szemud

Data 06.11.2016 00:00-13.11.2016 00:00
Miejscowość Gmina Szemud

„RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ” - Podobnie jak w ubiegłym roku włodarze zapraszają mieszkańców gminy do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  • Mamy nadzieję, że w naszej bogatej ofercie znajdziecie Państwo taki element, który zachęci was do wzięcia udziału w uroczystościach - zachęcają samorządowcy.

Pełny harmonogram obchodów:

  • 06.11 „Turniej dla Niepodległej” - Otwarty turniej gry w karty w Baśkę „Szabla Niepodległości” Finał Sezonu Masters Kaszëbë i Masters Polska. Swój udział w turnieju zapowiedziało około 300 zawodników.

  • 07.11. Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej - Zorganizowany przy współpracy Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Zespołu Szkół w Bojanie, gdzie konkurs będzie się odbywał. Tego dnia spotkają się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów aby stanąć w szranki i wyśpiewać najpiękniejsze polskie utwory patriotyczne.

  • 11.11. w samo święto zapraszamy na mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 w kościele p.w. Św. Mikołaja w Szemudzie a także do wzięcia udziału w „Sztafecie dla Niepodległej”. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie gminy, GCK i SiR.

  • 13.11. „Koncert dla Niepodległej”. Uroczysty koncert oratoryjny Gabriel Fauré, Requiem op. 48. – godz. 16.30. Wykonawcy: Anna Maria Fabrello – sopran, ks. Robert Kaczorowski – baryton Cappella Gedanensis, Arkadiusz Wanat – dyrygent. Wstęp na koncert jest wolny.

  • Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, że mieszkamy w wolnej Ojczyźnie. Nauczmy się tę naszą dumę i miłość do Polski okazywać. Wywieśmy flagi, wybierzmy którąś z propozycji obchodów święta i weźmy w niej udział, podzielmy się naszą radością z mieszkania w Niepodległej Ojczyźnie - podsumowują organizatorzy.