Molly Lloyd "Nadmierność" / "Redundancy"

Kultura, Ustka, Zaruskiego 1a

Data 15.11.2016 17:00-25.11.2016 18:00
Miejsce Centrum Aktywności Twórczej
Miejscowość Ustka, Zaruskiego 1a

Wernisaż: 15 listopada 2016 | godz. 17.00 Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1 Wystawa potrwa do 25 listopada 2016 wstęp wolny

Chodząc codziennie do portu i wzdłuż brzegu morza, obserwuję, jak kolory otoczenia (niebo, morze i budowle) zmieniają się każdego dnia, zależnie od pogody i oświetlenia. Naturalny po-rządek rzeczy istnieje i powtarza się. Przyroda jest zmienna sama przez się, natomiast środowisko wytworzone przez człowieka zmienia się jedynie w zależności od tego, jak zmienia się przyroda. Przedstawiona przeze mnie praca powstała dzięki moim licznym spacerom i ogromowi morza.

Pociągają mnie śmiałe formy geometryczne i linie stworzone przez człowieka, w tym takie części portu i plaży, jak na przykład cementowe filary na końcu portu. Zwracam również uwagę na kształty i formy naturalne tworzone przez wiatr i wodę, zwłaszcza podczas najgwałtowniejszych burz i silnych wiatrów. Moje prace odzwierciedlają kształty, rytmy i powtórzenia, jakie znaleźć można wokół portu i brzegu morza. Niektóre odbitki przedstawiają pojedyncze obiekty na plaży, podczas gdy inne ukazują całe sceny.

Ograniczenia zastosowanej przeze mnie niekonwencjonalnej metody sitodruku stanowiły wyzwanie, wpływające na kształt moich prac. Użyte bardzo podstawowe narzędzia, takie jak taśmy, pozwalają na tylko pewien rodzaj języka wizualnego. To spowodowało, że moje prace są bardzo minimalistyczne i wykorzystują jedynie śmiałe kształty i płaszczyzny koloru bez nadmiernej dbałości o szczegóły. Ta redukcja szczegółowości pozwala mi odkrywać, jakie podstawowe informacje są potrzebne, by odbiorca zorientował się, co przedstawiają.

Molly Lloyd