Koncert z cyklu Mistrzowskie Recitale

Koncerty, Gdańsk

Data 23.10.2016 18:00
Miejsce Filharmonia Bałtycka
Miejscowość Gdańsk

23.10 w Sali Koncertowej PFB odbędzie się koncert z cyklu „Mistrzowskie Recitale”. „La Stravaganza” A. Vivaldiego zostanie zaprezentowana przez Orkiestrę Armoniosa pod dyrekcją Francesco Cerrato.

Mistrzowskie recitale to cykl wydarzeń, podczas których zaproszeni artyści prezentują utwory największych kompozytorów w historii muzyki.

"La Stravaganza" to kolejny po "Czterech porach roku", choć mniej znany, cykl koncertów Vivaldiego. W dwunastu wyjątkowych kompozycjach cyklu odnaleźć można charakterystyczne cechy twórczości weneckiego kompozytora: urzekającą harmonię, piękne frazowane, przejmujące melodie – zarówno liryczne i subtelne, jak i niezwykle dynamiczne. Cykl wykona wyjątkowa, złożona z charyzmatycznych muzyków Orkiestra Armoniosa pod dyrekcją Francesco Cerrato, wydobywając z kompozycji zniewalająca głębie brzmienia i ukazując w mistrzowski sposób bogactwo wyobraźni kompozytora.

Jest to propozycja dla osób, które interesują zapadające w pamięć melodie, ale lubią też koncerty zupełnie oryginalne, odbiegające od symfonicznych.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23.10 o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej. Bilety do nabycia w kasach i na www.filharmonia.gda.pl