Electric Herring

Koncerty, Gdynia

Data 14.10.2016 20:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Miejscowość Gdynia
Bilety 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Greenleaf (Szwecja)

Kapela powstała na przełomie 1999/2000 roku. Została powołana do życia przez gitarzystę Tommi’ego Holappa, perkusistę Daniela Lidena i basistę Bengta Bäcke. Zespół, wraz z wokalistą Lowridera – Peterem Bergstrandem, nagrał EP. Na wydanym rok później albumie „Revolution Rock” można było już usłyszeć znanego z Dozera Fredrika Nordina. Od tego czasu Greenleaf wydał pięć krążków, a jego skład jeszcze zdążył się zmienić. Najnowszy album – „Rise Above The Meadow”, ukazał się w lutym tego roku nakładem Napalm Records.

Skład: Tommi Holappa – gitara Sebastian Olsson – perkusja Hans Fröhlich – bas Arvid Jonsson – wokal

Facebook: http://facebook.com/greenleafrocks Bandcamp: http://facebook.com/greenleafrocks

Fatso Jetson (USA)

Amerykański zespół, grający desert rocka. Powstał w 1994 roku w Kalifornii. Jego pierwszy album – „Stinky Little Gods”, ukazał się rok później. W drugiej połowie lat 90. przez pewien czas w grupie grali tacy muzycy jak Brant Bjork (Kyuss, Fu Manchu) i Gary Arce (Yawning Man). W 2001 roku Fatso Jetson ponownie weszło do studia, by nagrać swój piąty krążek – „Cruel & Delicious”, który został wydany w Rekords Rekords Josha Homme’a – wokalisty Queens of the Stone Age.

Facebook: https://www.facebook.com/fatsojetson

SautruS (PL)

Kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Łączy ze sobą elementy późnych lat 60. z nowszymi, metalowymi brzmieniami, tworząc unikalną i charakterystyczną muzykę. SautruS nagrał dotychczas dwa albumy: EP „Kuelmaggah misticism”(2012) oraz LP „REED: Chapter One” (2014, Pink Tank Records). W kwietniu ruszył w 10-dniową trasę po Polsce i Niemczech, a po jej zakończeniu zarejestrował nowy materiał na drugą LP. Na październikowym koncercie będzie można usłyszeć nowe utwory, a także nieco starsze kompozycje.

Kuelmaggah w składzie: Weno Winter – wokale Michał Nowak – gitara Piotr Ochociński – bębny Michał Młyniec – bas

Facebook: https://www.facebook.com/Sautrus Bandcamp: http://sautrus.bandcamp.com/

mat. pras.