Nadanie praw miejskich Rumi

Koncerty, Rumia

Data 09.10.2016 19:00
Miejscowość Rumia

Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Parafia Św. Józefa i Judy Tadeusza zapraszają w niedzielę 9 października 2016 roku o godz.19:00, na koncert w ramach wydarzenia promującego kulturę muzyczną „Rumskie Spotkania Muzyczne” pod patronatem Burmistrza Miasta Rumi Michała Pasiecznego. Koncert upamiętnia 62 rocznicę nadania praw miejskich Rumi.

W tym roku dyrektor artystyczny, pochodzący z Rumi tenor i artysta Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski zaprasza publiczność na koncert „Opera & Musical”.

W programie wydarzenia znajdą się przede wszystkim utwory W.A. Mozarta - kompozytora , który w tym roku obchodzi 260 rocznicę urodzin. Usłyszymy arie , duety i tercety z jego oper, m.in. „Wesele Figara” i „Czarodziejski Flet. Tego wieczoru zabrzmi również muzyka z „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha czy „Carmen” G. Bizeta oraz przeboje musicalowe m.in. A.L. Webbera i C. M. Schonberga.

Publiczność zaszczycą soliści z Krakowa oraz instrumentaliści z Trójmiasta, na stałe współpracujący z instytucjami kulturalnymi w Małopolsce i na Pomorzu. Liczę, że koncert porwie publiczność i pozostawi niezatarte wrażenia – zaprasza dyrektor artystyczny wydarzenia Marek Gerwatowski

W koncercie wystąpią : Karolina Wieczorek – sopran, Agata Flondro - mezzosopran ,Sebastian Szumski - baryton ,Paulina Leda – fortepian oraz kwartet smyczkowy w składzie : Mateusz Mroczek - I skrzypce, Piotr Kwaśny - II skrzypce ,Maksymilian Krzak - altówka , Alicja Różycka – wiolonczela.