Napisz tekst piosenki dla dzieci. Konkurs im. Jana Trepczyka

Kultura, Wejherowo

Data 01.06.2016 08:00-20.08.2016 23:59
Miejsce Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej
Adres ul. Zamkowa 2
Miejscowość Wejherowo

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza osoby dorosłe tworzące w języku kaszubskim do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim.

Celem konkursu jest wzbogacenie i rozwój kultury kaszubskiej, przybliżenie kultury i języka kaszubskiego szerszemu gronu odbiorców, aktywizacja osób posługujących się językiem kaszubskim, wreszcie wyłonienie utalentowanych autorów tekstów piosenek.

Nadesłane teksty zostaną wykorzystane przez kompozytorów w roku przyszłym w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Po wypełnieniu puli utworów planowane jest wydanie śpiewnika.

Na zwycięzców oczekują bardzo atrakcyjne nagrody finansowe.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, zamieszczonym na stronie internetowej Muzeum jak również na muzealnym profilu na Facebooku.

Wszystkim zainteresowanym udziałem w konkursie życzymy wielu inspiracji jak również zapału twórczego i oczekujemy na owoce Państwa przemyśleń do 20 sierpnia 2016 r.

Konkurs uzyskał dofinansowanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rôczimë do pisaniô – dzôtczi na to żdają!