Spektakl: "Alicja w krainie czarów"

Filmy, Wejherowo

Data 31.05.2016 18:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety 10 zł

Dobrze znana „Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla to opowieść o tym, że wszyscy chcemy wiedzieć dokąd biegnie biały królik. Baśń zostanie jednak przedstawiona widzom pod zupełnie nową postacią spektaklu muzycznego przygotowanego przez sekcje Wejherowskiego Centrum Kultury. Inspirowane dziełem Carrolla libretto stworzyła Alicja Araszkiewicz, reżyser tego niebanalnego przedstawienia łączącego w sobie teatr, film, taniec, śpiew, grę na instrumentach oraz elementy akrobatyki.

O czym jest Alicja? Alicja jest o ciekawości świata, tej dziecinnej, bo młodzi ludzie zawsze mają niekończącą się listę pytań. Ich upartość i dociekliwość nie raz i nie dwa doprowadza dorosłych do białej gorączki. Wiele osób z wiekiem z tego wyrasta. A szkoda! Czasem potrzebny jest taki biały królik, który zaprowadzi nas w nieznane i sprawi, że otworzymy takie drzwi, do których w innej sytuacji nigdy byśmy nie dotarli. Za nimi zawsze kryje się tajemnica, a ważniejsza od celu jest sama podróż. Droga pełna niespodzianek, trudności, wielobarwnych postaci, a nawet łez, sprawia, że dorastamy, dojrzewamy i uczymy się siebie i oswajamy świat.

Właśnie to jest piękne w tej bajce. Ta determinacja Alicji, żeby znaleźć białego króliczka i dowiedzieć się dokąd on tak biegnie. Warto otworzyć drzwi i wyjść z domu – może na zewnątrz czeka na nas biały królik, który zaprowadzi nas do krainy czarów? Zapraszamy! Przejdźcie tą drogę razem z nami.

Pozostałe terminy:

  • 01.06.2016 - 18:00

  • 02.06.2016 - 10:00