Spotkanie malarstwa, poezji i muzyki

Kultura, Wejherowo

Data 24.05.2016 18:00
Miejsce Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Adres Zamkowa 2a
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza na wernisaż prac autorstwa Ewy Tusk-Szur oraz Cezarego Wiśniewskiego pt. „Widzę cię”. Spotkanie odbędzie się 24 maja (wtorek) o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

W programie:

  • koncert zespołu ColoRed

  • poezja Anny Bieńkowskiej

  • rozmowa artystów

  • otwarcie wystawy

Ewa Tusk-Szur

Jej pasja to malarstwo oraz grafika. Obecnie należy do Stowarzyszenie Plastyków w Wejherowie. Malarstwem interesuje się od wielu lat. Pochodzi z artystycznej rodziny, miłość do malarstwa i sztuki zakorzenił w niej ojciec, rzeźbiarz Stanisław Tusk. Swoje prace wykonuje głównie w technice olejnej, akrylowej, jak i w pasteli. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Prace tej artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Cezary Wiśniewski

Malarz amator przeprowadził się 20 lat temu do Trójmiasta z Warszawy. W malarstwie odnajduje drogę do samorealizacji i odkrywania siebie w codzienności otaczającego świata. Tematyka obrazów łączy w sobie kontrastujące zagadnienia mające wielowymiarowe podłoże. Pozornie nie pasujące do siebie elementy tworzą przesłania odzwierciedlające przemyślenia autora o uniwersalnych zagadnieniach czasu, erotyki. Z pewnością widz nie pozostanie obojętny wobec surrealistycznego klimatu obrazów.

Anna Bieńkowska

Poetka z Gdyni posiadająca w dorobku dwa tomiki "Okruchy" i "Pajęczyna szeptów". „Pióra poupadane w przelocie” są trzecim i szczególnie ważnym dla autorki tomikiem. To zbiór kobiecej i zmysłowej poezji odzwierciedlający niepopraprawnie optymistyczne spojrzenie na świat. Mottem tomiku z pewnością jest skupienie na afirmacji życia i odnajdywanie w detalach nieposkromionego uroku chwili. Każdy przeżyty dzień z ostatnich dwóch lat znalazł tutaj swoje imię, jest zapamiętany. Zapraszam do czytania.

Zespół ColoRed

Zespół ColoRed pochodzi z Kaszub. Tworzy go piątka przyjaciół, którzy poznali się przy okazji sezonu koncertowego organizowanego przez lokalne radio - Radio Kaszebe. Gdy sezon koncertowy dobiegł końca czuli ogromny niedosyt, a oddźwięk publiczności był jednoznaczny- chcemy więcej! Tak też połączeni pozytywną energią i ogromną miłością do muzyki stworzyli zespół, w skład którego wchodzą: Natalia Modzelewska z Bolszewa, Martyna Mazur z Łęczyc, Dominika Kwiatkowska z Kartuz, Małgorzata Prange z Pucka oraz Mariusz Preihs z Domatowa. Ich korzenie silnie osadzone w kaszubskiej kulturze można wyczuć podczas koncertów, kiedy wykonują światowe hity muzyki pop w przekładzie na język kaszubski. Jak mówią - miłość, muzyka i pasja - to ich domena. Muzyka to ludzie, ich przeżycia, historie. Każdy z zespołu to osobna historia, osobne doświadczenia, natomiast razem tworzą niebagatelną mozaikę, której przekaz jest energetyczny i niebywale pozytywny. W tej chwili zespół jest w trakcie zbierania materiału na debiutancką płytę, a niedawno światło dzienne ujrzał ich singiel - Nic o nas bez nas.