Uczniowskie CSI, czyli ADAMED SmartUP Academy w Gdańsku

Inne, Gdańsk / Warszawa

Data 04.05.2016 10:00-11.06.2016 18:00
Miejscowość Gdańsk / Warszawa
Bilety Wstęp wolny

Już wkrótce pomorscy uczniowie będą mogli poczuć się jak bohaterowie serialu kryminalnego. Na początku czerwca w Gdańsku, w ramach bezpłatnych zajęć ADAMED SmartUP Academy, eksperci zaprezentują m.in. jak w laboratorium wykryć sprawcę przestępstwa.

Chemiczny kurs ADAMED SmartUP Academy odbędzie się w weekend 4 i 5 maja br. Oprócz kulis pracy laboratoryjnych detektywów, uczestnicy będą mogli również dowiedzieć się o szkodliwych składnikach kosmetyków, a także poznać m.in. tajniki elektrochemii, metody oczyszczania związków chemicznych oraz budowę i funkcje aminokwasów. Pełen program zajęć dostępny jest na stronie programu – www.adamedsmartup.pl/academy.

ADAMED SmartUP Academy to program innowacyjnych kursów skierowanych do młodych pasjonatów nauki w wieku od 15 do 19 lat. Jest on cyklicznie organizowany w większych polskich miastach. Formuła tych spotkań zapewnia młodzieży możliwość dyskusji z ekspertami oraz wymianę doświadczeń z rówieśnikami.

Dla osób zainteresowanych udziałem w zajęciach na stronie https://adamedsmartup.pl/academy został udostępniony formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) motywację uczestnictwa w zajęciach.

To nie koniec naukowej przygody w ramach ADAMED SmartUP Academy. W dniach 11-12 czerwca br. w Warszawie odbędą się jeszcze warsztaty z fizyki.


ADAMED SmartUP  to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów  i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.