Wyrazić Polskę przez sztukę

Kultura, Puck

Data 17.05.2016 17:00
Miejsce Szkoła Podstawowa im. M. Zaruskiego
Miejscowość Puck

Wyrazić Polskę przez sztukę to tytuł tegorocznej, piątej edycji cyklicznych spotkań kulturalnych odbywających się od kilku lat w miesiącu maju w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku. Zbliżające się wydarzenie będzie miało charakter widowiska artystycznego zainspirowanego wielkim jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski, a także osobami patronów 2016 roku, których życiorysy i dokonania kojarzą się z polska historią bądź sztuką: Henrykiem Sienkiewiczem, Feliksem Nowowiejskim i Cichociemnymi.

Ideą spotkań Wyrazić to przez jest stworzenie możliwości twórczego zaistnienia uczniów i absolwentów naszej szkoły w różnych dziedzinach i formach artystycznego wyrazu. Podobnie będzie i w tym roku. Młodzi wykonawcy zaprezentują swój kunszt plastyczny, wokalny, taneczny, aktorski w repertuarze nawiązującym do historii Wielkiej i Małej Ojczyzny.

Wydarzenie to, które w założeniu jest szkolnym świętem sztuki kierujemy do wszystkich osób w środowisku lokalnym, dla których obcowanie z poezją, tańcem, obrazem jest chwilą odkrywania na nowo rzeczywistość.