2. PZU Gdańsk Maraton

Sport, Gdańsk

Data 15.05.2016 09:00
Miejsce AmberExpo
Adres Żaglowa 11
Miejscowość Gdańsk
Bilety 79 zł

15 maja o godzinie 9:00 spod AMBEREXPO wystartuje 2. PZU Gdańsk Maraton. Na liście startowej widnieje blisko 2300 uczestników z ośmiu krajów, którzy pobiegną indywidualnie oraz w sztafetach. Na trasie zaplanowanych jest kilkanaście punktów kibicowania, gdzie mieszkańcy i bliscy startujących będą wspierać biegnących okrzykami, motywującymi transparentami oraz muzyką.

Charakterystyczne i ulubione miejsce plażowiczów z całej Polski, czyli Molo w Brzeźnie, urokliwy Park im. R. Reagana w Jelitkowie, z malowniczymi alejkami, ścieżkami rowerowymi i spacerowymi, ciągnącymi się wzdłuż gdańskich plaż, industrialne wnętrza Europejskiego Centrum Solidarności oraz Plac Solidarności wraz z historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, piękne Stare Miasto wraz z ul. Długą i Fontanną Neptuna, nowoczesna Hala Widowiskowo-Sportowa Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu, nowoczesne Centrum Konferencyjne AMBEREXPO czy uznawany za najpiękniejszy w Europie bursztynowy Stadion Energa Gdańsk to najbardziej znane miejsca w mieście, przez które biegnie trasa maratonu. Na trasie zaplanowanych jest kilkanaście punktów kibicowania, gdzie mieszkańcy i bliscy startujących będą wspierać biegnących okrzykami, motywującymi transparentami oraz muzyką.

W sobotę 14 maja o godzinie 15 wystartują biegi dla dzieci. Organizatorzy chcą, by Maraton stał się w ten sposób sportowym świętem również dla najmłodszych. Start i meta zlokalizowane będą w AMBEREXPO. Przewidziane są cztery kategorie z dystansami do pokonania o długości od 130 do 1500 metrów. Na mecie, gdzie obowiązkiem każdego dorosłego będzie, wraz z animatorami w strojach superbohaterów, zapewnienie głośnego dopingu dla młodych biegaczy, każdy z finiszujących otrzyma pamiątkowy pucharek, czekoladowy medal oraz odblaskowy breloczek.