Poznaj świat z Emilią Krywko: Wietnam - podróż do źródeł

Inne, Gdynia

Data 11.05.2016 17:30
Miejsce Muzeum Emigracji
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Emilia Krywko sama o sobie mówi, że choć z wyglądu jest bardziej wietnamska to z wnętrza jest zdecydowanie polska. Skończyła filologię wietnamsko-tajską, podróżuje i prowadzi bloga wietnam.info. W tej chwili mieszka w Polsce, ale często podróżuje do Azji. 11 maja o godz. 17:30 poprowadzi w Muzeum Emigracji w Gdyni spotkanie z cyklu „Poznaj Świat z…”.

Podczas spotkania pt. „Wietnam – podróż do źródeł” opowie m.in. jak najlepiej odkrywać Wietnam, jak przeplatają się polskie i wietnamskie szlaki i gdzie można spotkać ślady Polaków w tym fascynującym kraju. Mało osób zna np. Kazimierza Kwiatkowskiego, architekta i konserwatora zabytków, który ostatnie 16 lat swojego życia spędził w Wietnamie. Uratował on miasteczko Hội An przed zniszczeniem i doprowadził do wpisania go na światową listę zabytków UNESCO.

Emilia Krywko opowie także o tym, jak się do wyjazdu przygotować. Podkreśla, że Wietnam zaskakuje każdego, kto trafia tam pierwszy raz. Uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat ludzi tam mieszkających, miejscowych smaków i specyficznym podejściu Wietnamczyków do czasu.