Casting do Kaszubskiego Idola

Inne, Wejherowo

Data 20.05.2016 16:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp bezpłatny, tylko dla uczestników

Wystarczy mieć ukończone 13 lat, dobrze śpiewać i przyjść na casting aby kariera wokalna stanęła przed Tobą otworem. Od 16 do 20 maja odbędą się castingi wstępne w Bytowie, Kartuzach, Gdyni, Kościerzynie i Wejherowie. Uczestnik musi zaprezentować jeden utwór w dowolnym języku bez towarzyszenia instrumentów muzycznych lub podkładu, czyli a capella. Przesłuchania odbywają się od godziny 16 do 18. 20 najlepszych według jury wykonawców zostaje zakwalifikowanych do drugiego etapu. Podczas eliminacji trzeba zaprezentować się a capella już w dwóch utworach - po jednym w języku polskim i kaszubskim. W półfinale, który będzie miał formę koncertu, ma szansę znaleźć się 15 wokalistów.

Aby przekonać jury o swoim talencie, będą musieli wykonać jeden utwór w języku kaszubskim przy akompaniamencie muzycznym. Jury wyłoni 9 wykonawców, którzy będą walczyć o tytuł Kaszubskiego Idola 2016 podczas ostatniego etapu - koncertu finałowego. Publiczności zaprezentują się tą samą piosenką, którą wykonywali podczas koncertu półfinałowego, jednak z towarzyszeniem zespołu muzycznego. Półfinał i finał poprzedzą warsztaty podczas których uczestnicy pracować będą nad emisją głosu, dykcją oraz kreowaniem osobowości scenicznej. Nagrodą główną dla zwycięzcy jest nagranie utworu promocyjnego. Zostanie on przesłany do stacji radiowych oraz instytucji zajmujących się promocją kultury regionalnej. Utwory w wykonaniu finalistów zostaną zarejestrowane w celu ich prezentacji na antenie Radia Kaszëbë. Wydane zostaną również na płycie, która zostanie rozesłana do instytucji kultury na Kaszubach oraz trafi do słuchaczy Radia Kaszëbë. Na potrzeby promocji konkursu wokaliści dokonają rejestracji piosenki finałowej. Do konkursu włączeni zostaną także słuchacze, którzy za pośrednictwem SMS-ów będą mogli głosować na ulubionych wykonawców.

Casting w Wejherowskim Centrum Kultury obędzie się 20 maja w godzinach od 16:00 do 18:00. Wstęp jest bezpłatny, lecz na przesłuchania mogą wejść wyłącznie uczestnicy.