Redzki Klub Filmowy - film 'Król życia'

Filmy, Reda

Data 23.04.2016 19:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres ul. Łąkowa 59 A
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Stowarzyszenie Kulturnatywa i Fabryka Kultury wspólnie realizują kolejną odsłonę Redzkiego Klubu Filmowego. Pierwszy pokaz odbył się 27 lutego, kolejna dawka dobrego kina już w tę sobotę (23 kwietnia) o godzinie 19:00. Tym razem będzie można zobaczyć film "Król życia". Po seansie odbędzie się dyskusja.

Sala Fabryki Kultury w Redzie ponownie przekształci się w zaangażowane kino społeczne. Podczas najbliższego seansu, 23 kwietnia, uczestnicy zobaczą film "Król życia" w reżyserii Jerzego Zielińskiego, z rewelacyjną rolą Roberta Więckiewicza.

O filmie: Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę. Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne - źródło Filmweb.

To już trzecie, ostatnie w tej serii, spotkanie z filmem w Redzie. Po seansie, jak zwykle, odbędzie się również dyskusja.

Przypomnijmy, że Redzki Klub Filmowy to cykl bezpłatnych pokazów najważniejszych tytułów kinowych ostatnich lat. Projekcjom towarzyszą również rozmaite dyskusje oraz konkursy. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Kulturnatywa i Fabryka Kultury w Redzie.

Bieżące informacje dotyczące projektu pojawiają się na facebookowym profilu stowarzyszenia. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

[IMG]2[/IMG]