LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki 2016

Koncerty, Gdynia

Data 25.06.2016 12:00
Miejsce Plaża, Śródmieście, Centrum
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich na Plażę Śródmieście i do ścisłego centrum Gdyni 25 czerwca - na głównej scenie Cudawianków wystąpią dwaj niepokorni, nieprzeciętnie utalentowani artyści - Taco Hemingway oraz Ørganek. Plaża będzie tym razem wibrowała w rytm hip-hopu oraz rocka. Koncerty zapowie, jak co roku, wielka miłośniczka i znawczyni alternatywnych brzmień - Agnieszka Szydłowska.

Wydarzenie "LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki" inauguruje sezon letni w Gdyni. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadba o różnorodny i unikatowy program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 25 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.

Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej - Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że na scenie muzycznej w dniu 25 czerwca 2016 ulokowanej na Plaży Śródmieście wystąpią ORGANEK oraz TACO HEMINGWAY. Scena koncertowa zapowiada się w tym roku bardzo energetycznie, hip-hopowo i rockowo, tworząc wybuchową mieszankę na powitanie lata. Jednocześnie z radością informujemy, że Cudawiankowe koncerty na Plaży Śródmieście poprowadzi, jak co roku, znakomita dziennikarka i miłośniczka muzyki - Agnieszka Szydłowska.

Po raz trzeci na Cudawiankach pojawi się alternatywna scena muzyczna - nazwana w tym roku Alt Sceną, prezentująca i promująca młode zespoły, które zostaną wybrane w wyniku rozstrzygnięcia oficjalnego konkursu organizowanego przez Miasto Gdynia + Cudawianki 2016. Jury złożone z dziennikarzy muzycznych zadecyduje, kto wystąpi o godzinie 20.00 na głównej scenie Cudawianków, a kto na scenie na Placu Grunwaldzkim.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie: www.cudawianki.eu/blokprogramowy/konkurs

Cudawianki 2016 to także intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Akcja Wianki czyli wspólne plecenie eko i etnowianków, wielki Cudapikinik zachęcający do aktywnego wypoczynku, Strefa DJ-ska oraz Strefa Gastro z najlepszymi food truckami.

Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY!