Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Garmin MTB Series 2016 – znamy terminy i lokalizacje!

Sport, Trójmiasto, Rumia, Reda, Wejherowo

Data 25.09.2016 00:00-09.10.2016 00:00
Miejscowość Trójmiasto, Rumia, Reda, Wejherowo

Garmin MTB Series, cieszący się dużym powodzeniem cykl maratonów rowerowych, kolejny raz zawita w okolice Trójmiasta. Sukces zeszłorocznej, drugiej edycji imprezy oraz dobre przyjęcie etapów w Rumii i Redzie, utwierdził organizatorów, firmę Labosport Polska, w słuszności obranego kierunku rozwoju serii. Zawodnicy będą mogli wystartować w trzech etapach tydzień po tygodniu i podobnie jak w poprzednich edycjach, klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów tych właśnie etapów.

W tym roku Garmin MTB Series rozpocznie się 25 września 2016 r. etapem w Wejherowie, mieście, które debiutuje w serii. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Redzie (02.10.2016) oraz w Rumii, gdzie 9 października 2016 r. odbędzie się finał cyklu. Te trzy miasta, tworzące Małe Trójmiasto Kaszubskie, w czasie trwania cyklu staną się stolicami MTB w Polsce.

  • Etap I – 25.09.2016 – Wejherowo

  • Etap II – 02.10.2016 – Reda

  • Etap III – 09.10.2016 – Rumia

„Po zeszłorocznym, bardzo dobrym przyjęciu edycji w Rumii i Redzie, postanowiliśmy kontynuować cykl w okolicach Trójmiasta. W tym roku do miast gospodarzy dołączyło Wejherowo i dzięki temu Garmin MTB Series, jako jedyny cykl sportowy, scala Małe Trójmiasto Kaszubskie. Trasy, podobnie jak w zeszłym roku, poprowadzone zostaną po pętlach, by zapewnić widowiskowość zawodów” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

W tym roku zawodnicy będą mieli do wyboru jedną z dwóch tras: MINI o długości około 25 kilometrów (1 pętla) oraz MAXI z dystansem około 50 kilometrów (2 pętle). Zawodnicy mogą spodziewać się urozmaiconego terenu, wymagającego pełnego skupienia w czasie wyścigu. Szczegóły tras zostaną podane w najbliższym czasie na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.mtbseries.pl. Organizatorzy, wyznający zasadę „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, zapewniają, że trasy nie będą należały do najłatwiejszych, co można było zaobserwować w zeszłym roku.

„Trasa początkowo była bardzo trudna, bardzo interwałowa z ciężkimi podjazdami. Druga część trasy troszkę się wypłaszczyła i zrobiło się dosyć szybko z bardzo fajnymi, ciekawymi zjazdami” – tak o zeszłorocznej trasie w Redzie wypowiadał się jeden z uczestników.

Zapisy na trzecią edycję cyklu Garmin MTB Series wystartują 25 maja 2016 roku o godzinie 12:00, a formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla mieszkańców województwa, w którym rozgrywać się będą zawody. Dla pierwszych pięćdziesięciu mieszkańców województwa pomorskiego, którzy dokonają rejestracji na zawody, wpisowe zostanie obniżone o 20 złotych. By skorzystać z promocji należy zaznaczyć przy zgłoszeniu opcję „Jestem mieszkańcem województwa pomorskiego”. Szczegółowe informacje o cyklu dostępne są również na facebookowym profilu imprezy: www.facebook.com/mtbseries.

[IMG]2[/IMG]

[IMG]3[/IMG]

[IMG]4[/IMG]

[IMG]5[/IMG]

[IMG]6[/IMG]