Nordiac (jazz Hammond trio) w Busoli

Koncerty, Wejherowo

Data 22.04.2016 21:00
Miejsce Klub Muzyczny Busola
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Nordiac - Projekt łączący folk, soul-jazz, rocka, World music i Afro-Caribbean założony w Karwi w styczniu 2016 r. w składzie: Tadek Pękacz (organy Hammonda), Piotr Drabarek (gitara) i Michał Pryczkowski (perkusja/instr. perkusyjne).

Trio tworzą doświadczeni muzycy mający na koncie współpracę m.in. z Tadeuszem Nalepą, Kasią Cerekwicką, Katarzyną Zielińską, Tomaszem Szukalskim i Tiną May. Twarzą grupy jest organista Tadek Pękacz, stypendysta mistrzowskich warsztatów muzycznych "Rockshop" legendarnego brytyjskiego basisty Herbiego Flowersa w Dartington Hall w Wlk. Brytanii w klasie organów Hammonda (1998), absolwent wydziału Reżyserii Dźwięku i Technologii Audio brytyjskiej London Music School (dyplom 2004), a w latach 2001-2003 członek zespołu Tadeusza Nalepy, z którym m.in. nagrał album Sumienie (2002).

Punktem wyjścia dla nowego projektu stała się popularna w USA w latach 50. i 60. formuła jazzowego tria organowego. Muzycy rozszerzyli jednak oryginalny koncept o indywidualne, często współczesne preferencje muzyczne, opierając swe kompozycje na motorycznej junglowej rytmice, latynoskiej melodyce i jazzowej harmonii, ale z zachowaniem oryginalnego instrumentarium charakterystycznego dla amerykańskich klubów jazzowych połowy lat 60. (organy Hammonda z zestawem wirujących głośników Leslie, gitary Gibson ES175/ES335, bogata sekcja instrumentów perkusyjnych). To właśnie dzięki szczególnemu przywiązaniu do muzycznego detalu i dbałości o dźwiękową przestrzeń grupa już w przeciągu pierwszych miesięcy swej działalności zyskała grono wiernych fanów z terenu nadmorskiej Nördy, stając się podporą comiesięcznych jazzowych spotkań Norda Jam Club odbywających się w Jastrzębiej Górze.

Obecnie trio pracuje w studio nad autorskimi nagraniami utrzymanymi w konwencji soul-jazzu i World music.

Wpływy muzyczne: Antônio Carlos Jobim, Pat Metheny, Steve Winwood, Joey DeFrancesco, Jack McDuff, Medeski, Martin & Wood, The Neville Brothers

Start 21:00. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!