Najmocniejsze Ogniwo

Kultura, Muzeum Sopotu

Data 15.04.2016 17:00-17.07.2016 00:00
Miejsce Sopot
Adres ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8
Miejscowość Muzeum Sopotu
Bilety Wstęp wolny

Muzeum Sopotu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Najmocniejsze Ogniwo. Historia sopockiego rugby” w dniu 15 kwietnia 2016 (piątek) o godz. 17.00.

Wystawa jest przypomnieniem wspaniałej historii zwycięstw sopockich sportowców. W latach 1987–2003 drużyna rugbistów Miejskiego Klubu Sportowego Ogniwo była niekwestionowanym gigantem w swojej dyscyplinie, zdobywającym rok po roku Mistrzostwa i Puchary Polski. Wystawa prezentuje nie tylko najważniejsze zwycięstwa, ale także autorów tych sukcesów: sportowców, trenerów i działaczy. Są wśród nich wybitne osobowości i gwiazdy europejskiego formatu. Ekspozycji towarzyszą wątki dotyczące początków dyscypliny w Polsce i na świecie. Swoje miejsce w historii klubu znajdują także kobiety. Wystawa potrwa do 17 lipca.

Warto przypomnieć, że rugby w Sopocie to nie tylko historia, lecz również – a może przede wszystkim – teraźniejszość. W ubiegłym roku na stadionie rugby przy ul. Jana z Kolna nie tylko została odnowiona murawa, lecz zakupiono także nowe bramki oraz tablicę wyników – wszystko po to aby kibicom zapewnić emocje na najwyższym poziomie, zawodnikom – maksymalny komfort gry oraz by w kolejnych pokoleniach wskrzeszać chęć kontynuowania szlachetnych tradycji sopockiego rugby. Przedsięwzięcie miało także na celu poprawę stanu technicznego obiektów sportowych, tak by osiągnięte zostały standardy zgodne z Międzynarodową Organizacją Rugby IRB oraz FIFA.

Dzięki realizacji projektu powstała nowoczesna infrastruktura sportowo – widowiskowa w centrum Aglomeracji Trójmiejskiej oraz nowoczesna baza szkoleniowa umożliwiająca kształcenie dzieci i młodzieży na najwyższym, sportowym poziomie.

Inwestycja dofinansowana została kwotą 2,4 mln PLN przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na rok 2014”.

[IMG]2[/IMG] [IMG]3[/IMG] [IMG]4[/IMG] [IMG]5[/IMG] [IMG]6[/IMG] [IMG]7[/IMG] [IMG]8[/IMG]