IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA

Kultura, Rumia

Data 04.05.2016 17:00-07.05.2016 12:00
Miejsce Stacja Kultura
Adres ul. Starowiejska 2, dworzec PKP
Miejscowość Rumia

IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który pierwszy raz będzie odbywał się w Rumi, odbędzie się w dniach od 4 do 7 maja 2016.

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i odbudowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu trzech lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację. Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju.

Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 20 miastach i Pacanowie. Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Edycja 2015 zawędrowała do 51. miejscowości (47 miast i 4 wsie).

  • Pierwszy raz będziemy gościć w Stacji Kultura festiwal filmowy z prawdziwego zdarzenia! Wydarzenie będzie trwać cztery dni, każdego dnia pokazywana będzie inna kategoria konkursowa. Po każdym pokazie widzowie będą mogli zagłosować na film, który im się najbardziej podobał, stając się przy tym jurorem w ogólnopolskiej imprezie filmowej - zapowiadają organizatorzy.

Animacje, które biorą udział w konkursie, są przeznaczone dla widzów w wieku powyżej 16 lat.

Program Festiwalu O!PLA w Stacji Kultura - MBP Rumia:

  • 4 maja, środa, godz. 17.00, Oficjalne otwarcie IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2016- kategorie: SZKOLNA I STUDYJNA

  • 5 maja, czwartek, godz. 18.00, kategoria: OFF&GO!

  • 6 maja, piątek, godz. 18.00, kategoria: ANIMOWANY WIDEOKLIP

  • 7 maja, sobota, godz. 12.00, kategorie: ANIMOWANE FRASZKI oraz FORMANIMY

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na tej stronie.