Superbohaterowie pobiegną dla Jadzi

Sport, Wejherowo

Data 05.06.2016 09:00
Miejscowość Wejherowo
Bilety Pakiet startowy - cel charytatywny

Kobieta-Kot, Superman, She-Ra i Spider-Man – między innymi te postacie będą uczestniczyć w charytatywnym "Biegu Superbohaterów", który odbędzie się 5 czerwca w wejherowskim parku. Uczestnicy akcji pobiegną w przebraniach, organizatorzy spodziewają się nawet kilkuset osób. Ponadto, w czasie imprezy społecznicy będą zbierać pieniądze na rzecz 18-letniej Jadwigi Dargacz, która dwa lata temu, w wyniku wypadku samochodowego, straciła rękę.

  • Chcieliśmy, żeby ta impreza się czymś wyróżniała. Chcemy też udowodnić, że w Wejherowie można zorganizować naprawdę ciekawą imprezę, której cel jest szczytny – wyjaśnia Michalina Romańska, Kobieta-Kot, Stowarzyszenie „Małe Trójmiasto Biega”.

Innowacyjność projektu polega na tym, że wszyscy uczestnicy biegu mogą się przebrać za dowolnego superbohatera. Ponadto każdy uczestnik sam decyduje o długości dystansu, jaki przebiegnie. Jedna pętla będzie miała około 1,4 km, a będzie można pokonać od jednej do pięciu pętli. Osobno będą rywalizowali dorośli, osobno dzieci.

  • Każdy może ubrać to, na co ma ochotę. Najważniejsze jest jednak to, że biegamy, aby pomóc Jadzi i udowodnić, że jesteśmy bohaterami dla innych i dla siebie – dodaje Kobieta-Kot.

Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na rzecz 18-letniej Jadwigi Dargacz, która w lipcu 2014 roku uległa poważnemu wypadkowi i straciła rękę. Nastolatka do dzisiaj nie posiada protezy, która umożliwiłaby jej normalne funkcjonowanie. Koszt takiej protezy to blisko 200 tysięcy złotych, rodzina Jadzi wciąż potrzebuje 40 tysięcy.

To jednak nie koniec problemów. Organizacja "Biegu Superbohaterów" wiąże się również ze sporymi kosztami organizacyjnymi, które można pokryć w ramach wejherowskiego budżetu obywatelskiego.

  • Staramy się zrobić coś dobrego i jednocześnie apelujemy do mieszkańców w imię dobra, empatii oraz współczucia – głosujcie na nasz projekt – zachęca Sebastian Mitroszonek, Spider-Man, Stowarzyszenie „Małe Trójmiasto Biega”.

W biegu może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która wykupi pakiet startowy. Osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia, będą musiały przedstawić w biurze zawodów zaświadczenie od rodziców lub opiekunów. Zapisy będą możliwe od kwietnia na tej stronie.

„Bieg Superbohaterów”, jeśli zakończy się sukcesem, będzie organizowany cyklicznie.