Hans Zimmer Live On Tour 2016

Koncerty, Gdynia

Data 30.04.2016 20:00
Miejsce Ergo Arena
Miejscowość Gdynia
Bilety 179 – 499 zł

Legendarny kompozytor muzyki filmowej zacznie polską część swojej trasy koncertowej w ERGO ARENIE. Będzie występował w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru. Hans Zimmer jest uznawany za jeden z najbardziej innowacyjnych talentów muzycznych w Hollywood. Pierwszy sukces odniósł jako członek zespołu The Buggles, z którym nagrał światowej klasy przebój Video Killed the Radio Star.

Punktem zwrotnym w jego karierze była praca nad muzyką do filmu Rain Man w reżyserii Barry Levinsona w 1988 r. Od tego momentu jego kariera na rynku muzyki filmowej nabrała dużego tempa, rozpoczął wspólpracę z Ridleyem Scottem przy takich filmach jak Thelma & Louise, Gladiator i Hannibal. Zimmer skomponował muzykę do wielu hollywoodzkich przebojów m.in.: Piraci z Karaibów, Cienka czerwona linia, Pearl Harbor, Ostatni Samuraj, Trylogia Mroczny Rycerz, Incepcja, Interstellar, a także animowanych, takich jak Król Lew, Madagaskar, Kung Fu Panda, Książę Egiptu itp. Dotychczas Zimmer napisał muzykę do ponad 120 filmów, otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złote Globy i Nagrody Grammy.

Polska jest częścią pierwszej trasy koncertowej w Europie Hansa Zimmera. Słynny kompozytor osobiście zagra swoje wielkie przeboje na wielu instrumentach.