W Helu powalczą o tytuł Arcymistrza Kulinarnego

Kultura, Hel

Data 14.04.2016 17:00
Miejsce Restauracja Kutter
Adres ul. Wiejska 88
Miejscowość Hel
Bilety Wstęp wolny

W najbliższy czwartek (14 kwietnia) w Helu odbędzie się III Regionalna Bitwa Kulinarna. - Przywieźcie ze sobą ogromne zapasy dobrego humoru i pozytywnej energii - wszak szykuje się pyszna, kaszubska zabawa – zachęcają organizatorzy.

Zdaniem inicjatorów, impreza ma sporą szansę wpisać się na stałe w kalendarz wydarzeń na Kaszubach. Już po raz trzeci Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zaprasza lokalną społeczność na Regionalną Bitwę Kulinarną.

  • Cykl imprez z gotowaniem na żywo rozpoczął się w 2013 roku. To właśnie wtedy, promując wydaną przez nas książkę kucharską „Smaki Kaszub”, zorganizowaliśmy po raz pierwszy kulinarną bitwę. Impreza z kuchnią kaszubską w roli głównej odbyła się w Garczu, a do pojedynku o tytuł kulinarnego arcymistrza stanęły drużyny reprezentujące oddziały ZKP Brusy, Chmielno i Jastrzębia Góra – przypomina Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Podczas tegorocznej edycji zmagań, zadaniem uczestników będzie przygotować trzy potrawy, dokładnie według podanego przepisu.

  • Każda z trzech trzyosobowych drużyn będzie musiała przygotować: kaszubską zupę rybną po helsku, śledzia z pulkami oraz drożdżówkę. Czas na przygotowanie tych kaszubskich specjałów to całe 99 minut. Wszyscy uczestnicy otrzymają produkty niezbędne do przygotowania i udekorowania potraw – zapowiadają organizatorzy.

Jury, w którego skład wejdą zdobywcy ubiegłorocznego tytułu Arcymistrza - członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Hel, będzie oceniało smak, zgodność przygotowania potrawy z podanym przepisem oraz estetykę podania. Najlepsza drużyna uzyska tytuł Arcymistrza Kulinarnego ZKP.

III Regionalna Bitwa Kulinarna rozpocznie się 14 kwietnia (czwartek) w Helu o godzinie 17:00 w Restauracji Kutter (ul. Wiejska 88). Więcej informacji na plakacie.

[IMG]2[/IMG]

Warto wspomnieć, że Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie jest również inicjatorem realizowanego przez Twoją Telewizją Morską programu kulinarnego „Kaszuby od kuchni”.