Gimnazjaliści wystawią 'Calineczkę' dla dzieci

Kultura, Rumia, Reda, Wejherowo

Data 07.04.2016 10:00-14.04.2016 10:00
Miejsce Szczegóły poniżej
Miejscowość Rumia, Reda, Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Uśmiechnij się na wiosnę! Uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum w Rumi wystawią „Calineczkę" dla dzieci z Rumi, Redy i Wejherowa.

"Calineczka", czyli uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum w Rumi, wystawią spektakl dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych klas O - III z Rumi i Redy. Spektakle odbędą się w dniach od 7 do 9 kwietnia w Kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi.

  • Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać - to najlepsza filozofia - mawiał patron szkoły św. Jan Bosko.

Celem inicjatywy jest kreatywny rozwój młodzieży i zgodnie z duchowością św. Jana Bosko, przypomnienie jak ważna jest wspólna zabawa, otwartość, radość serca oraz tworzenie dobrego dzieła, przy jednoczesnym kształtowaniu umiejętności współdziałania z ludźmi i środowiskiem lokalnym.

  • Zależy nam na przypomnieniu wielorakiej roli środowiska salezjańskiego w Rumi oraz kultywowanych przez nie tradycjach, realizowanych m.in. poprzez szkoły salezjańskie, w których nie tylko się uczy, ale również wychowuje - wyjaśniają organizatorzy.

Atrakcje stanowią również starannie wykonane dekoracje i kostiumy przygotowane w ramach zajęć technicznych i artystycznych. W przygotowaniach współpracuje także ponad setka dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w Rumi, które wspólnie z gimnazjalistami wystąpią w „Calineczce”.

Łącznie wystawionych zostanie 10 przedstawień teatralnych:

  • 7 kwietnia, Rumia (dolny Kościół NMP WW) – godz. 10.00, 12.00, 15.00

  • 8 kwietnia, Rumia (dolny Kościół NMP WW) – godz. 10.00, 12.00, 15.00 (na godz. 10.00 są zaproszeni przedstawiciele władz miasta Rumi i Redy oraz dyrektorzy placówek oświatowych)

  • 9 kwietnia – godz. 10.00,

  • 13 kwietnia – Reda, Fabryka Kultury (Miejski Dom Kultury), godz. 9.30, 11.00,

  • 14 kwietnia w Wejherowie, Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego SOSW nr 1 Wejherowo. godz. 10.00.

Więcej informacji na Facebooku oraz na stronie placówki.

[IMG]2[/IMG]

[IMG]3[/IMG]

[IMG]4[/IMG]