Wernisaż wystawy akwareli Joanny Dudek

Kultura, Rumia

Data 22.04.2016 18:30-18.05.2016 00:00
Miejsce Stacja Kultura
Adres Starowiejska 2, dworzec PKP
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna (Starowiejska 2, dworzec PKP) zaprasza na wernisaż wystawy akwareli Joanny Dudek „Pocztówki z wielkiego wybuchu”. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 18:30. Wystawę będzie można oglądać od 20 kwietnia do 18 maja, w godzinach otwarcia placówki.

O wystawie: Cykl „Pocztówki z Wielkiego Wybuchu” składa się z ponad dwudziestu akwarel w formatach od 70x100 do 50x70 i kilkunastu mniejszych prac.

Hipotetycznie istniejące: Ciemna Materia, Ciemna Energia i Cząstki Higgs’a, to wyzwania współczesnej nauki. 23% Ciemnej Materii i 73% Ciemnej Energii powoduje, ze Wszechświat przyspiesza…

Jak rozwiązać „Wieczne Równania”, o których myślał Albert Einstein? Jak wyobraźnią ogarnąć niewidoczna materię i energię, których symulacje zachowań znamy z teorii i obrazów generowanych przez komputery?

  • Szukając OBRAZU opracowałam eksperymentalną technikę w akwareli, która pozwoliła mi metaforycznie odwołać się do odczytów z detektorów Wielkiego Zderzacza Hadronów LHC i wykreować Pocztówki z Wielkiego Wybuchu wraz z formami Czarnych Dziur - mówi autorka.

Od mikroświata do Wszechświata - w wielu skalach i wymiarach - wirują tajemnice…

O autorce: Joanna Dudek - urodzona w Kaliszu, od 2010 roku mieszka w Gdańsku. W 2009 roku otrzymała stopień doktora na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu(aktualnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Bierze udział w wystawach ogólnopolskich i zagranicznych, plenerach i aukcjach charytatywnych. Inicjuje wydarzenia artystyczne. Uprawia różne dziedziny sztuki: malarstwo, grafikę cyfrową, rysunek i fotografię.