Jacek Cygan w Sopocie

Koncerty, Sopot

Data 21.03.2016 09:00-22.03.2016 18:00
Miejsce Sopoteka
Adres ul. Kościuszki 14
Miejscowość Sopot
Bilety Wstęp wolny

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie po raz trzeci organizuje Konkurs Piosenki „Była kiedyś piosenka…” współorganizatorem jest Fundacja Sopockie Korzenie. Edycja 2016 została poświęcona twórczości Jacka Cygana. Tematem konkursu są piosenki, których autorem słów jest Jacek Cygan - człowiek, który stworzył historię polskiej piosenki. Do Konkursu zgłosiło się 125 młodych wokalistów z przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych z całej Polski.

Konkurs odbędzie się 21 marca 2016 roku w placówce Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie Al. Niepodległości 763 od godziny 9.00 – 19.00. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 20 lat, podzielony został na III kategorie wiekowe oraz na IV kategorię otwartą.

  • Celem konkursu jest popularyzacja śpiewu wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk utalentowanych muzycznie oraz wymiana doświadczeń wśród nauczycieli i opiekunów. Nasza inicjatywa wspiera zainteresowania i uzdolnienia wokalne, promuje talenty oraz bogatą tradycję polskiej wokalistyki wśród dzieci i młodzieży naszego regionu. Każdego roku na sopockiej scenie spotyka się ogromna ilość wykonawców zafascynowanych historią polskiej piosenki - zapowiadają organizatorzy.

Podczas trwania konkursu Gościem Specjalnym Konkursu będzie Jacek Cygan, który wysłucha wokalistów, zaś po ogłoszeniu werdyktu jury wręczy nagrody. Finał konkursu to występ Jacka Cygana wraz z zespołem COLORED w piosence „Dłonie”.

Jury konkursu to profesjonaliści Krystyna Rejnowicz / muzykolog, wieloletnia dziennikarka Radia Gdańsk . W latach 90 - tych prowadziła wraz z J. Popławskim program w TV Gdańsk- " Przeboje Starszych Nastolatków"., Wojciech Korzeniewski /Prezes Fundacji Sopockie Korzenie/ oraz Paweł Orlikowski/muzyk/, Jerzy Rajczyk /piosenkarz, muzyk, przez wiele lat współpracował z wieloma gwiazdami polskie sceny muzycznej/

Organizatorzy przewidują dla każdego uczestnika dyplom, zaś dla Laureatów dyplomy, nagrody rzeczowe oraz możliwość wystąpienia na scenie Muszli Koncertowej na Molo w Sopocie, podczas XI Sopockiego Młodzieżowego Święta Kultury.

Biblioteka Sopocka i Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie zapraszają do Sopoteki na spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem połączone z promocja książki "Przeznaczenie, traf, przypadek".

Jacek Cygan - niezrównany poeta polskiej piosenki, teraz mierzy się z inna literacką formą. Przeznaczenie, traf, przypadek to zbiór opowiadań, które dotykają tego, co nieuchwytne, ale dla nas najważniejsze. Bohaterowie książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Choć bardzo chcą, nie potrafią zrozumieć tej „magii”, co wykrzywia ich ścieżki, nie dając się objąć umysłem i emocjami. Za sprawą przypadku lub jak wolą inni przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu, często zawiedzeni, bo przecież chcieli tak niewiele, a innym razem niewytłumaczalnie szczęśliwi. Autor za sprawą literackiej wrażliwości dostrzega pod powierzchnią codzienności więcej i wydobywa sens z pozornie nic nieznaczących zdarzeń. Dzięki temu historie jego bohaterów inspirują do osobistych przemyśleń. Wtorek, 22 marca 2016r., godz. 18:00.

[IMG]2[/IMG]