ORANGE THE JUICE, SATURATION - Busola - Wejherowo

Koncerty, Wejherowo, ul. Sobieskiego 255

Data 18.03.2016 22:00
Miejsce Busola
Miejscowość Wejherowo, ul. Sobieskiego 255

Zapraszamy na koncert dwóch bardzo niekonwenacjonalnych zespołów. Jeden wieczór wystarczy by Orange the Juice i Saturation zabrali Was na wycieczkę po niemalże wszystkich gatunkach muzycznych, które stworzyć można za pomocą: gitar, perkusji, saksofonu, kontrabasu... i kilku innych ciekawych instrumentów.

Zachęcamy do przyjścia na koncert! I pamiętajcie koniecznie zabierzcie znajomych, którzy cenią sobie muzyczne wygibasy!

Start: 22:00 Wstęp: 10zł

Nieco o zespołach:


Orange the Juice zespół pochodzący ze Stalowej Woli, wielokrotnie nagradzany na przeglądach muzyki rockowej w Polsce, głównie ze względu na swoją nieszablonową twórczość i muzyczny eklektyzm.

Grupa zadebiutowała w 2008 roku płytą "You Name It" wydaną przez oficynę ARS MUNDI. Krążek został uznany za najlepszy album w kategorii "Best Breakthrough Artist of the Year" przez jeden z największych na świecie niezależnych serwisów muzycznych, amerykański magazyn 411mania.com.

Grupa miała okazję występować m.in. jako support na warszawskim koncercie The Young Gods oraz na jednym z największych europejskich muzycznych festiwali, węgierskim SZIGET Festiwal. Zespół został także zaproszony przez austriackie miasto Linz, Europejską Stolicę Kultury 2009 do reprezentowania Polski wraz z innymi wykonawcami w ramach imprezy a "A Dozen of Europe" przybliżającej muzykę najciekawszych wykonawców z krajów Europy Wschodniej. Grupa wystąpiła także na 21 edycji niemieckiego festiwalu ZAPPANALE hołdującego twórczości Franka Zappy, gdzie została entuzjastycznie przyjęta.

W tym samym czasie na rynku pojawiło się jeszcze jedno wydawnictwo sygnowane nazwą Orange the Juice. Krążek zatytułowany„The Drug Of Choice” jest nagraniem koncertu grupy zarejestrowanym w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Płyta została wydana w formie tradycyjnego CD oraz koncertowego DVD. Wydawcą krążka jest warszawska oficyna For Tune, specjalizująca się we współczesnej muzyce improwizowanej i jazzowej. Autorem zdjęcia na okładce jest fotograf Andrzej „Fetish” Frankowski, laureat m.in. konkursu „Fotoerotica” organizowanego przez miesięcznik Playboy.

Skład: Konrad Zawadzki ­- głos Dawid Lewandowski ­- gitara elektryczna, głos Mariusz Godzina ­- saksofony Marcin Albert Steczkowski ­- wurlitzer, kornet Marcin Jadach ­- kontrabas, gitara basowa Jan Kiedrzyński ­ perkusja

Zapowiedź koncertu: https://www.facebook.com/kawiarniabusola/videos/1692659247618366/


Saturation w nowym składzie rozpoczęło działalność pod koniec 2014 roku.

Od tego wydarzenia pracował nad nowymi pomysłami - czego kropką nad "i" stał się debiutancki materiał wydany własnym sumptem w drugiej części 2015 roku - "Daughter of The Pink Sun". Wyprodukowana we współpracy z Michałem Miegoniem. W międzyczasie zagrali kilka koncertów z polskimi i zagranicznymi zespołami - m.in. The Grand Astoria z Rosji, udowadniając, że na żywo ich materiał zyskuje totalnie na jakości.

Zespół jest także odpowiedzialny za koncepcje mini-festiwalu saturateFEST, na którym promowana jest muzyka, czasem skrajnie od siebie różna, gdzie mogą ze sobą spotkać się ludzie z totalnie innych przestrzeni.

Muzycy Saturation pochodzą z czterech różnych muzycznych bajek, tworzyli przedtem odmienne rzeczy, a i ich inspiracje zdają się spotykać bardzo rzadko we wspólnym punkcie. Ten pozorny dysonans, gdzie składowymi są skrajnie od siebie różne gatunki - tworzy w Saturation harmonię, która pozwala na swobodę tworzenia.

Skład: vocals: Paweł Płoski guitars: Grzegorz Śliwski bass: Michał Misiek Felski drums: Rafał Węgrzynowicz

Muzyczka: www.youtube.com/channel/UCMuWXsLROJwhw8Ptx00NnXg www.saturationpl.bandcamp.com/

Strona wydarzenia na fb: www.facebook.com/events/1565490647074798/