Orange the Juice wystąpi w Busoli

Koncerty, Wejherowo

Data 18.03.2016 22:00
Miejsce Klub Muzyczny Busola
Adres Jana III Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp 10 złotych

Zespół Orange the Juice zagości w wejherowskiej Busoli. - Mamy przyjemność po raz pierwszy odwiedzić wasze miasto i zagrać koncert w Kawiarni Busola. Jesteśmy zespołem ze Stalowej Woli, zatem jedziemy do Was przez całą Polskę!

Kawiarnia Busola w Wejherowie, 18.03.2016 roku, start o godzinie 22.00, cena biletu to 10 złotych.

ORANGE THE JUICE to zespół pochodzący ze Stalowej Woli, wielokrotnie nagradzany na przeglądach muzyki rockowej w Polsce, głównie ze względu na swoją nieszablonową twórczość i muzyczny eklektyzm. Grupa zadebiutowała w 2008 roku płytą „You name it” wydaną przez oficynę ARS MUNDI. Krążek został uznany za najlepszy album w kategorii “Best Breakthrough artist of the Year” przez jeden z największych na świecie niezależnych serwisów muzycznych, amerykański magazyn 411mania.com.

Grupa miała okazję występować m.in. jako support na warszawskim koncercie the Young Gods oraz na jednym z największych europejskich muzycznych festiwali, węgierskim SZIGET Festiwal. Zespół został także zaproszony przez austriackie miasto Linz, europejską Stolicę Kultury 2009 do reprezentowania Polski wraz z innymi wykonawcami w ramach imprezy „A Dozen of Europe” przybliżającej muzykę najciekawszych wykonawców z krajów europy Wschodniej. Zespół wystąpił także na 21 edycji niemieckiego festiwalu ZAPPANALE hołdującego twórczości Franka Zappy, gdzie został entuzjastycznie przyjęty.

Zespół ORANGE THE JUICE zakończył obecnie wieloetapowy proces rejestracji drugiego krążka zatytułowanego „The Messiah Is Back“. Grupa postanowiła wydać krążek własnym sumptem również w ściśle limitowanej, specjalnej edycji. W sali kina „Wrzos” w Stalowej Woli, podczas trwającej sześć dni sesji nagraniowej zarejestrowano podstawową sekcję instrumentalną: gitary - elektryczną i basową, kontrabas, instrumenty klawiszowe oraz perkusję. Po raz pierwszy muzycy zespołu zdecydowali się zarejestrować wszystkie instrumenty na żywo. Za nagranie tej podstawowej części albumu oraz finalny mastering odpowiadał Piotr “Falko” Rychlec, muzyk formacji ZAKOPOWER współpracujący m.in. ze Stanisławem Soyką czy Zbigniewem Hołdysem. Miksem całego albumu zajął się Marcin A. Steczkowski odpowiadający w grupie ORANGE THE JUICE za instrumenty klawiszowe i dęte. Dodatkowo na krążku pojawi się szereg gości. Zespół zaprosił do współpracy przy drugiej płycie m.in. Chór Chłopięcy CANTUS ze Stalowej Woli, Erwina Żebro z grupy PIERSI oraz finalistkę The Voice Of Poland Idę Zalewską. Gościem specjalnym zaproszonym przez Orange the Juice do udziału w projekcie jest młody utalentowany polski jazzman: Maciej Obara znany ze współpracy chociażby z Tomaszem Stańko.

W tym samym czasie na rynku pojawiło się jeszcze jedno wydawnictwo sygnowane nazwą Orange the Juice. Krążek zatytułowany „The Drug Of Choice” jest nagraniem koncertu grupy zarejestrowanym w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Płyta została wydana w formie tradycyjnego CD oraz koncertowego DVD. Wydawcą krążka jest warszawska oficyna For Tune, specjalizująca się we współczesnej muzyce improwizowanej i jazzowej. Autorem zdjęcia na okładce jest fotograf Andrzej „Fetish” Frankowski, laureat m.in. konkursu „Fotoerotica” organizowanego przez miesięcznik Playboy.

[IMG]2[/IMG]