Stacja Kultura zmienia się w królestwo gier planszowych

Inne, Rumia

Data 01.03.2016 16:15-31.03.2016 19:30
Miejsce Stacja Kultura
Adres ul. Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

W każdy marcowy poniedziałek i piątek, poziom -1 Stacji Kultura będzie zmieniał się w królestwo gier planszowych.

W poniedziałki będą odbywać się warsztaty pod tytułem "Jak grać w Bolt Action?", na które zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Gier Strategicznych „Trójmiasto”. Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 16:15 do 19:30.

Bolt Action - jest to gra bitewna utworzona przez weteranów gatunku, odpowiedzialnych za kilka znanych na całym świecie tytułów. Pozwala ona w luźnej atmosferze symulować starcia z okresu drugiej wojny światowej. Nie wymagając od gracza dokładnej wiedzy na temat kampanii, uczy w prosty sposób historii, dając przy okazji wiele frajdy. Dzięki systemowi możemy wcielić się w dowódcę Wojska Polskiego i stawić opór najeźdźcy, przeprowadzić szarżę japońskich fanatyków na pozycji amerykańskich marines lub rozegrać scenariusz "co by było, gdyby?". Proste zasady zwiększają dynamikę rozgrywki, zarazem oddając prawdziwe realia pola walki.

Natomiast we wszystkie marcowe piątki swoje warsztaty poprowadzą miłośnicy gry Hobbit. Zajęcia będą odbywały się w tych samych godzinach, czyli od 16:15 do 19:30.

Hobbit - strategiczna gra osadzona w świecie stworzonym przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Dołącz do miłośników tego mistycznego świata i staw czoła groźnym goblinom, trollom i wielkim pająkom. Zdobywaj niezbędny ekwipunek, by móc pokonać swych przeciwników.

Zapisy i więcej informacji - na tej stronie.