Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Mammobus na Dzień Kobiet

Inne, Wejherowo, Rumia

Data 01.03.2016 08:00-04.03.2016 18:00
Miejsce Centrum Handlowe Kaszuby, Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR
Miejscowość Wejherowo, Rumia
Bilety Wstęp wolny

Przypadający w marcu Dzień Kobiet stanowi świetną okazję do zadbania o swoje zdrowie i wykonania profilaktycznej mammografii. Nie czekaj, zarejestruj się już teraz.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

  • Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Wciąż zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

  • w Wejherowie – 1 i 2 marca przy Centrum Handlowym "Kaszuby", ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28,

  • w Rumi – 1, 2 i 4 marca na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. Mickiewicza 49.

Bezpłatna mammografia obejmuje panie w wieku:

  • 50 – 69 lat - Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat - Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na tej stronie.

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest przez 7 dni w tygodniu.