Najlepsi bariści powalczą o tytuł Mistrza Polski Latte Art

Sport, Rumia

Data 06.02.2016 09:00-07.02.2016 18:00
Miejsce Akademia Darboven
Adres ul. Stoczniowców 2A
Miejscowość Rumia

Już w najbliższy weekend (6-7 lutego) najlepsi polscy bariści będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski Latte Art. Mistrzostwa odbędą się w rumskiej Akademii Darboven. Nagrodą za stworzenie najlepszych wzorów na kawie będzie między innymi możliwość wyjazdu na mistrzostwa świata w Chinach.

  • Kawy mleczne stanowią ponad 80% wypijanych przez Polaków kaw, nic więc dziwnego, że sztuka latte art, czyli tworzenie wzorów na powierzchni mlecznej kawy, jest jedną z podstawowych umiejętności wymaganych od baristów. Klientom kawiarni stworzenie wzoru rozety czy serca może się wydawać proste, ale wymaga to wielu godzin praktyki i stworzenia setek mlecznych rysunków. Ci, którzy radzą sobie z tym najlepiej, wkrótce zmierzą się w Mistrzostwach Polski Latte Art – zapowiadają organizatorzy.

W zawodach odbywających się w Rumi weźmie udział 16 najlepszych baristów. Na zwycięzcę, oprócz cennych nagród rzeczowych i tytułu mistrza, czeka także zaszczyt reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Latte Art, które odbędą się w marcu w Chinach.

  • Podczas mistrzostw oceniany jest nie tylko sam wzór, ale i jego powtarzalność oraz warsztat pracy. Osoba, która zwycięży w tak trudnej rywalizacji, naprawdę ma się czym pochwalić. Wierzymy, że udowodni to podczas zawodów w Szanghaju – mówi Marcin Michalik, organizator poprzednich edycji.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Zawody odbędą się w Akademii Kawy i Herbaty J. J. Darboven, która mieści się w Rumi przy ulicy Stoczniowców 2A. W sobotę (6 lutego) przeprowadzone zostaną tam eliminacje, natomiast finał odbędzie się w niedzielę (7 lutego).

  • Widzowie, którzy będą chcieli na własne oczy zobaczyć zmagania zawodników, będą mogli także wypić doskonałą kawę serwowaną przez najlepszych baristów – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji o mistrzostwach znajduje się na tej stronie.

[IMG]3[/IMG]