Wystawa rysunku i ikon w Redzie

Kultura, Reda

Data 29.01.2016 10:00-11.02.2016 18:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna
Adres ul. Derdowskiego 3
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

W piątek 29 stycznia 2016 roku odbył się wernisaż warsztatów prowadzonych w 2015 roku przez Stowarzyszenie Kunszt: rysunku odręcznego „Od szkicu do dzieła sztuki” oraz ikon „Śladami Rublowa- pisanie ikon”. Trwa wystawa prac.

Wernisaż otworzyła prezes Stowarzyszenia Beata Zawal – Brzezińska witając wszystkich zaproszonych gości. O pracy kursantów warsztatów rysunku opowiedziała prowadząca Bogdana Gołojuch. Podkreśliła zaangażowanie i rzetelność uczestników oraz jakość uzyskanych przez nich efektów artystycznych, z nadzieją na dalsze finansowanie warsztatów rysunkowych dla mieszkańców przez Urząd Miasta w Redzie.

Aleksandra Szwarc prowadząca pisanie ikon przeczytała motto, mistyczne przesłanie, które jest bardzo ważnym czynnikiem przy pracy nad ikoną. Przybliżyła zgromadzonym kulisy powstawania ikony - duchowego obrazu. Opowiedziała także o specyficznych barwnikach i farbach używanych do pracy nad obrazem.

Przedstawiciel Starostwa Powiatowego – Jacek Thiel wyraził uznanie, co do jakości prac i znakomitych efektów uzyskanych na warsztatach. Wyraził radość z rezultatów dobrze wydanych pieniędzy na rzetelnie prowadzone szkolenie przez Stowarzyszenie Kunszt. Kurs ten został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Redzie.

Wystawie towarzyszyły także podziękowania i kwiaty dla prowadzących. W miłej atmosferze i przy poczęstunku można było podziwiać różnice w indywidualnym wykonaniu tej samej niewielkiej ikony, różne wykonania tej samej martwej natury, zapytać artystów o szczegóły ich pracy.

Prezes Stowarzyszenia Kunszt obiecała pokazanie prac rysunkowych i ikon na dorocznej wystawie Stowarzyszenia – XII Redzkich Impresjach.

Wystawa prac eksponowana jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie ul. Derdowskiego 3 do 11 lutego 2016 roku.

Autorką zdjęć jest Małgorzata Łukasiewicz.

[galeria]