Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki

Koncerty, Wejherowo

Data 21.01.2016 18:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska (Sala Główna)
Adres Jana III Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Trwa pierwsza edycja Chóralnego Konkursu Kolędniczego „Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki”. Sześć ugrupowań muzycznych z Wejherowa, Rumi oraz Redy zaprezentuje się podczas finału, który odbędzie się 21 stycznia na deskach Filharmonii Kaszubskiej.

  • Konkurs ma stać się nową tradycją świąteczną, pokazującą doskonałą współpracę i nowe oblicze Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Chcemy w ten sposób zachęcić też mieszkańców do wspólnego kolędowania – tłumaczy Anna Borys, Urząd Miasta w Rumi.

W eliminacjach mogły uczestniczyć co najmniej 8-osobowe chóry i zespoły z terenów Rumi, Redy i Wejherowa. Celem konkursu jest integracja regionalnych chórów, pobudzenie aktywności społeczno-kulturalnej, a także rozpowszechnianie wartości kolęd i pastorałek.

Jury każdego z miast członkowskich, podczas przesłuchań, wybrało najzdolniejsze lokalne grupy muzyczne. Wśród dorosłych finalistów znaleźli się: Chór „Lira” im. Stanisława Ormińskiego z Rumi, Chór Cantabile z Redy oraz chór Arten Voices z Wejherowa. Natomiast w kategorii chórów dziecięcych wyróżniły się: Chór „Lira” z Rumi, Chór „Consonans” z Redy i zespół „Awokado” z Wejherowa.

Organizatorem konkursu jest Miasto Wejherowo oraz Stowarzyszenie Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie”.

[IMG]2[/IMG]