Ruszaj się, by być zdrowym i szczęśliwym

Sport, Gdynia

Data 01.01.2016 08:00-01.12.2017 00:00
Miejsce Gdyńskie Centrum Sportu
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

Atrakcyjne lekcje wychowania fizycznego, zajęcia edukacyjne, warsztaty i ćwiczenia ze znanymi sportowcami, zachęcające małych gdynian, by od najmłodszych lat prowadzili zdrowy tryb życia. To główne działania nowego programu prozdrowotnego „Move up to be healthy and happy", czyli „Ruszaj się by być zdrowym i szczęśliwym".

  • Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie sportu i zdrowego trybu życia, przez upowszechnianie sportu w szkołach. Programem zostaną objęte dzieci wybranych I klas szkół podstawowych. Chcemy trafić do 30% wszystkich uczniów. To pierwszy taki program w skali całego kraju - mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

  • Działania projektu przewidują lekcje wychowania fizycznego wzbogacone o dodatkowe atrakcje, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Warto też wspomnieć o spotkaniach ze sportowcami z gdyńskich klubów, na których dzieci dowiedzą się jak ważne jest dbanie o zdrowie fizyczne - tłumaczy wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

Będą prowadzone również rozmaite zajęcia edukacyjne, których celem będzie zwiększenie wiedzy dzieci o znaczeniu zdrowego stylu życia. Program obejmuje także wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Kolejnym ważnym punktem projektu będą wielotematyczne warsztaty dla rodziców i nauczycieli, związane z prozdrowotnym trybem życia najmłodszych.

Projekt Move up to be healthy and happy jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +. Łączny budżet projektu wynosi ponad 338 tysięcy euro, z czego unijna dotacja to 270 408 euro.

Zagranicznymi partnerami projektu są: Włochy (Urząd Miasta Forte dei Marmi), Portugalia (Urząd Miasta Lousada), Rumunia (Association Local Action Group Napoca Porolissum - stowarzyszenie w Aghiresu) Wielka Brytania (Community Teachsport - przedsiębiorstwo non-profit w Londynie), Czechy (Beachclub Ládví o. s. - klub sportowy w Pradze).

[IMG]2[/IMG]