Spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim w Wejherowie

Kultura, Wejherowo

Data 01.12.2015 18:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Życie na pełnej petardzie, czyli: wiara, polędwica i miłość. Prawdopodobnie najbardziej lubiany polski ksiądz zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem duchowny zawita do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim dowiedział się o chorobie, wybudował hospicjum w Pucku.

W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici, którzy prawdopodobnie do dziś żałują tej decyzji. Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia.

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ksiądz Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Książka stanowi wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że nie zostało mu wiele czasu.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie zaprasza na spotkanie autorskie, które odbędzie się we wtorek (1 grudnia) o godzinie 18:00 w Wejherowie przy ulicy Kaszubskiej 14. Liczba miejsc ograniczona!