Cnota dla Machu Picchu, czyli spotkanie autorskie z Ewą Lenarczyk

Kultura, Rumia

Data 21.10.2015 18:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna filia 1
Adres ul. Pomorska 11
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Lenarczyk, które odbędzie się 21 października (środa) o godzinie 18.00 w Filii nr 1 (ul. Pomorskiej 11).

Spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce autorki „Cnota dla Machu Picchu”. Sprawdźcie jaki los czeka naszą Ziemie i cywilizację.

Informacje o książce: Zafascynowana książką Wehikuł czasu Herberta George`a Wellsa postanowiłam dać upust swojej fantazji i w długie zimowe wieczory wystukałam zabawną historyjkę science-fiction. Zamiast piekielnej maszyny, jaką wymyślił autor w XIX wieku, stworzyłam platformę teleportacyjną, która przenosi bohaterów do historycznych czasów Aleksandra Wielkiego, Tutanchamona, Inków i Azteków, ale również do wymyślonego świata z przyszłości, która będzie miała miejsce za około 500 lat. Wreszcie przy użyciu platformy poznajemy ludzkość w roku 15005.

Autorka sama o sobie: Urodziłam się pod znakiem Ryby w 1956 roku w Elblągu, gdzie mieszkałam do matury w 1975 roku, później przeniosłam się do Gdańska. Po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego pracowałam w Szkole Podstawowej nr 5 na Zaspie jako higienistka szkolna. Jako pisarka zadebiutowałam w styczniu 2010 roku ponadczasową powieścią „Zojda z Bieszczad”, następnie „Nasza Klasa i co dalej” i „W poszukiwaniu szczęśliwego domu”. Jesienią 2012 roku został wydany kolejny, tym razem przewodnikowy romans związany z Bułgarią: „Kochaj mnie od morza do morza”. Obecnie trafia na półki II tom Naszej Klasy, a niestety ciągle obiecywana historyjka science fictione  „Cnota dla Machu Picchu” schodzi znów na dalszy plan. Może w przyszłym roku jeśli znajdę sponsora, to wydam historyczną powieść o królu Ludwiku II pod roboczym tytułem „Ognista miłość”. Czas pokaże co los przyniesie, a może jeszcze coś innego, ciekawszego napiszę.