Warsztaty literackie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

Kultura, Wejherowo

Data 22.10.2015 12:00-02.11.2015 16:30
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie
Adres ul. Kaszubska 14
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Z okazji jubileuszowej edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego "Powiew Weny", Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała warsztaty literackie dla swoich czytelników.

W czwartek (22 października) Wejherowo odwiedzi Tomasz Jastrun i opowie dorosłym literatom jak pisać sprawnie i interesująco. Warsztaty rozpoczną się w siedzibie biblioteki o godzinie 12:00 i potrwają cztery godziny. Z uwagi na formę zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy w Wypożyczalni dla Dorosłych. Zostały ostatnie wolne miejsca.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Tego samego dnia (22 października) o godzinie 11:00 odbędzie się także kolejne spotkanie w ramach projektu "Akcja e-motywacja". Gościem specjalnym webinarium będzie Krystyna Kofta.

  • „Akcja e-motywacja" to cykl spotkań online - webinariów - realizowanych przez Fundację Orange i adresowanych do publicznych bibliotek, ośrodków kultury i Pracowni Orange w całej Polsce. W placówkach zgłoszonych do projektu spotykają się osoby starsze i wspólnie oglądają transmitowane przez Fundację Orange webinaria – wyjaśniają organizatorzy.

[IMG_R]3[/IMG_R]

Celem projektu jest wspieranie ,,wcześniej urodzonych” w rozwoju osobistym i społecznym. Transmisje prowadzone są w formie wywiadu z ludźmi, którzy żyją aktywnie, inspirują i zachęcają osoby starsze do podejmowania nowych wyzwań.

  • Nie zapominamy także o młodych twórcach, którzy stawiają pierwsze literackie kroki. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowaliśmy wyjątkową ofertę warsztatów pisania kryminałów. Odbędą się one w 2 listopada o godzinie 16:30 i poprowadzi je Krzysztof Koziołek. Zapisy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży – dodają organizatorzy.