Biesiada Literacka z księdzem Janem Kaczkowskim

Kultura, Rumia

Data 27.10.2015 19:00
Miejsce Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo
Adres ul. Pomorska 11
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Życie na pełnej petardzie, czyli: wiara, polędwica i miłość. Prawdopodobnie najbardziej lubiany polski ksiądz zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem duchowny zagości w rumskim Domu Kultury.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim dowiedział się o chorobie, wybudował hospicjum w Pucku.

W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici, którzy prawdopodobnie do dziś żałują tej decyzji. Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia.

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ksiądz Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Książka stanowi wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że nie zostało mu wiele czasu.

Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo zaprasza na spotkanie autorskie, które odbędzie się we wtorek (27 października) o godzinie 19:00 w Rumi (Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo, ul. Pomorska 11).