October Rock!s: Kiev Office, Pomelo Taxi, Kot Kreskowy

Koncerty, Wejherowo, ul. Sobieskiego 255

Data 09.10.2015 21:00
Miejsce Busola
Miejscowość Wejherowo, ul. Sobieskiego 255
Bilety 10

OCTOBER ROCK!S w Busoli, czyli duuuuuuużo piwa i jeszcze więcej dobrej muzyki!!!!!

W skrócie: Kiev Office, Pomelo Taxi, Kot Kreskowy Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=o0cPrZabo2c Start: 21:00 Wjazd: 10 zł


Kiev Office (Alternative/Rock – Gdynia)

Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (Wok, Git). Od sześciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym rytmicznym fundamencie (Krzysztof Wroński – Perkusja, Joanna Kucharska – Bass).

Kiev ma za sobą ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi festiwale : Jarocin, Heineken Open'er Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar. Każdy z albumów grupy jest innym slajdem na rzutniku dokumentującym dany moment. Na albumie „Jest Taka Opcja” penetrowali rejony melodyjnego indie rocka. Na „Anton Globba” trio składało hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją. Na „Zamenhofa” hołdowali radykalnemu Lo-Fi niczym kaszubski Ariel Pink. Na najnowszym, czwartym albumie grupy zatytułowanym „Statek Matka”, Kiev Office powracają do swoich korzeni, do piosenek które nie zmienią świata, ale sprawią że poczujesz chęć twórczej destrukcji. Jeśli Pixies śpiewaliby o legendach kaszubskich oraz ulubionych spacerowych miejscach Gdynian to brzmiałoby to właśnie tak jak ich najnowszy album. Ponad pół godziny jazdy bez trzymanki. To nie zgrywa – w Gdyni po prostu tak jest.

Dyskografia Kiev Office :

2008 – „Legs With Eggs” EP 2009 – „Jest Taka Opcja” 2011 – „Anton Globba” 2011 – „Miłosz Cię Kocha” EP 2013 – „Zamenhofa” 2014 – „Live History of Gdynia (Live bootleg)” 2014 – „Statek Matka”

Michał Miegoń - Wokal, Gitara Joanna Kucharska - Wokal, Bass Krzysztof Wroński - Perkusja


Pomelo Taxi (Rhythm n ` bass - Gdynia)

Pomelo Taxi powstało latem 2011 roku w Trójmieście. Przez pierwsze półrocze działalności trio skupiło się na szerzeniu swej koncepcji muzyki rhythm'n'bassowej testując swą dźwiękową broń w licznych klubach rejonu Pomorza. Energetyczne występy obfitujące zarówno w piękne melodie jak i perkusyjno-basowy mur dźwięku zaowocowały ostatecznie sesją studyjną. Zespół w rekordowym czasie zarejestrował materiał na pierwszy studyjny album (premiera - listopad 2012). Płytę promuje wideoklip do singla "Gents", a realizacją i produkcją albumu zajął się sam Michał "Goran" Miegoń (Kiev Office/Marla Cinger/The Shipyard). Trio tworzy dźwięki inspirowane hardcorem, alternatywnym popem i nową falą, transponując je na sekcję rytmiczną i głos.


Kot Kreskowy (polski rock)

Kot Kreskowy przyszedł na świat w roku 2009, zrodzony z pomysłu gitarzysty Bartka Skelnika i Pawła Ramotowskiego. Pierwszym sukcesem czworonoga było otrzymanie nagrody publiczności, oraz zakwalifikowanie się do finału konkursu radia Kaszebe - "Rumia miasto młodych Talentów". Z powodu choroby ówczesnego wokalisty Krzyśka Wrede, zespół był zmuszony wycofać się z konkursu. Po tym wydarzeniu Kot Kreskowy na jakiś czas zawiesił działalność. Futrzak zaczął dojrzewać, kiedy to w lutym roku 2012 do zespołu dołączył gitarzysta i wokalista Patryk Sobiecki oraz basista i wokalista Mieszko Weltrowski. Pierwszy chrzest bojowy Kot przeszedł w Czymanowie przy okazji imprezy ćwierćfinałowej EURO 2012. W maju 2013 roku Kot dostaje nagrodę publiczności na festiwalu DOK Rock i wygrywa występ na gdańskich Neptunaliach jako support zespołów Myslovitz i Hey. Na początku roku 2014 za bębnami Pawła Ramotowskiego zmienił Andrzej Kobierowski. Oprócz licznych koncertów w klubach Kot przebrnął przez kwalifikacje JP Artist Festival i zagrał na scenie warszawskiego Palladium. W styczniu 2015 ukształtował się obecny skład, kiedy to do zespołu dołączył perkusista Maciek "Buczas" Buczeń. Kot Kreskowy to zespół grający muzykę reklamowaną jako polski rock. Oprócz wybuchowej i energicznej mieszanki bluesa, rocka i punku, można też usłyszeć nastrojowe ballady, chociaż i w nich nie brakuje kociego pazura. Aktualnie Kot wzbogaca aranżacyjnie materiał, którego dorobił się przez lata działalności i pracuje nad pierwszym krążkiem demo.

http://www.myspace.com/kotkreskowy